2019.01.16 TDF İZMİR TEMSİLCİLİĞİ AYLIK OLAĞAN TOPLANTISI (2)

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ  2019 OCAK  AYI OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği Tertip Komitesi ile İzmir Dağcılık Kulüpleri 16.01.2019 Çarşamba günü saat 19.00 da Kültürpark İzmir Sanat’ta  (24) kulüp temsilcisi ve (4) Kulüp sporcusu,(1) İl Temsilcisi ve ( 3 ) tertip komitesi üyesi katılımı ile aşağıda oluşturulan gündem maddelerini görüşmek ve karara bağlamak üzere  toplandı.

GÜNDEM

1.       28 Ocak-03 Şubat 2019 Tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek Kış Yürüyüş Liderliği Eğitimi bilgi paylaşımı.

2.       21 Şubat 2019 Perşembe günü gerçekleştirilecek Okullar Spor Tırmanış Yarışması ile ilgili bilgi paylaşımı

3.       İDADİK Sporcuları Kerem Ayhan ve Oral Çağlar’ın sunum bilgilerinin paylaşılması

4.       ZİRVE DAĞCILIK KULÜBÜ organizasyonunda, Ali Değer Özbakır Moderatörlüğünde Emre Altoparlak ve Aykut Türem’in sunum bilgilerinin paylaşılması

5.       23 Ocak 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilecek TDF-İZSAR  Eğitim  Planlama ve Koordinasyon toplantısı duyurusunun paylaşılması

6.       Gençlik Spor İl Müdürlüğünden alınan aylık izinler hakkındaki uygulamaların paylaşılması

7.       İzmir İl Temsilciliği ve Kulüp temsilcileri işbirliğinde hazırlanan CENTİLMENLİK PROTOKOLÜ ile Uluslar arası Dağcılık ve Tırmanış Birliğinin yayınlamış olduğu  UIAA TIRMANICININ MANİFESTOSU, UIAA DAĞ ETİKLERİ BİLDİRGESİ ile UIAA KATMANDU BİLDİRGESİ ile ilgili bilgilerin paylaşılması

8.       Dernek ve Kulüp olmayan gruplar hakkında yapılması gereken işlemler ile ilgili bilgilerin paylaşılması

9.       Aylık toplantılara katılmayan kulüpler ile ilgili yaptırımların görüşülmesi

10.   Görüş, öneriler  ile Şubat ayı toplantısının tarih ve yerinin belirlenmesi.

KARAR

1.       28 Ocak-03 Şubat 2019 Tarihlerinde Türkiye Dağcılık Federasyonu  Kış Yürüyüş Liderliği Eğitiminin zmir’de açılacağı, bu eğitime yaz yürüyüş liderliği  eğitiminde başarılı olanların katılabileceği, bu eğitimden sonra talep sayısına göre ikinci Kış Yürüyüş Liderliği Kursunu Şubat ayı ikinci yarısında açılabileceği bilgisi paylaşıldı.

      2019 Yaz döneminde Yaz Yürüyüş liderliği kurusu ile spor tırmanış branşlarında eğitimlerin programlandığı ve tdf.gov.tr  sayfasında İzmir’de açılan eğitim programlarının yayınlandığı bilgisi aktarıldı.

2.       Türkiye Dağcılık Federasyonunun çalışmaları sonucu Spor Tırmanış branşının okulların ders programına alınmış olması  ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünün yarışmayı tüm okullara bildirmiş olmasına dayalı olarak spor tırmanış branşında kulüp temsilcileri ile üyelerin okul yöneticilerini bilgilendirmeleri gerekliliği bilgisi paylaşıldı. Bu çerçevede İzmir’de okullar spor tırmanış yarışmalarının 2.ncisinin 21 Şubat 2019 tarihinde Katip Çelebi Üniversitesi duvarında yapılacağı bilgisi aktarıldı.

       Spor tırmanış branşının geliştirilmesi ve yayılması gerektiği çerçevesinde İzmir’de açılan spor tırmanış temel seviye, ileri seviye, spor tırmanış hakemliği ve emniyetçilik kurslarına kulüplerin  sporcu göndermeleri gerektiği değerlendirildi.

3.       İDADİK Sporcuları Kerem Ayhan ve Oral Çağlar tarafından 5 Şubat 2019 Salı günü saat 19.30 da Ege Üniversitesi Kültür Sanat Evi (Yeşil Köşk arkasında)’nda  Peak Lenin (7134mt) ve Pobeda (7439mt) tırmanışları ile ilgili söyleşi ve sunumları için tüm kulüp temsilcileri ve sporcuları davet edildi.

4.       ZİRVE DAĞCILIK KULÜBÜ organizasyonunda, 6 Şubat 2019 Çarşamba günü Kültürpark  İzmirsanat salonunda , Ali Değer Özbakır Moderatörlüğünde Emre Altoparlak ve Aykut Türem’in sunumları için tüm kulüp temsilcileri ve sporcuları davet edildi.

5.       23 Ocak 2019 Çarşamba günü saat 19.00 da TDF-İZSAR Birliğinin Eğitim Planlama ve Koordinasyon toplantısı yapılacağı bildirildi. Eğitim planlama ve koordinasyon toplantısı için yeni gönüllüler katılım için çalışma yapılması kararlaştırıldı.

6.       Kulüplerin sportif faaliyetlerinde TDF onaylı yıllık programlarını ve aylık izin formlarını yanlarında bulundurmaları gerektiği, aylık izin formlarının Gençlik Spor Müdürlüğüne gönderirken yıllık onaylı program fotokopisinin de gönderilmesi gerektiği değerlendirildi ve karara bağlandı.

7.       Dağcılık  İl Temsilciliği ile Kulüp temsilcileri işbirliğinde hazırlanan CENTİLMENLİK PROTOKOLÜ ile Uluslar arası Dağcılık ve Tırmanış Birliğinin yayınlamış olduğu  UIAA TIRMANICININ MANİFESTOSU, UIAA DAĞ ETİKLERİ BİLDİRGESİ ile UIAA KATMANDU BİLDİRGESİ okundu. Kulüp temsilcilerinin bu protokol ve bildirgelere göre tüm üye ve sporcularını bilgilendirmesi gerekliliği ile protokol ve bildirgelere göre hareket etmelerini içeren dökümanın kulüplerin mail adresine gönderilmesine karar verildi.

8.       Dernek veya  Kulüp tescili olmayan ancak dernek veya kulüp adı altında tescili olmayan  gruplar için Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Sivil Toplum İle İlişkiler İl Müdürlüğü’ne temsilcilik olarak başvuruda bulunulması, ayrıca CİMER’e yazılması kararlaştırıldı.

9.       Dağcılık İl Temsilciliği aylık toplantılarına arka arkaya mazeretsiz olarak üç kez katılmayan kulüplere ihtar yazısı yazılmasına karar verildi. Aylık toplantıya katılmayan kulüplere,  toplantılara katılım sağlamaları için mail gönderilmesi ve üç toplantıya gelmeyen kulüplerin TDF’ye bildirilmesi, aynı zamanda web sayfasına yer almayacakları bilgisinin paylaşılması karara bağlandı.

10.   Görüş ve öneriler  bölümünde

  • Aylık toplantılarda yapılan ikramların sırası ile her ay 4 kulüp tarafından ortaklaşa karşılanarak paylaşımın eşit olması,
  • Bozdağ ile ilgili yasakların devam etmesine karşın bazı kulüplerin bölgete faaliyet düzenledikleri, bu durumun faaliyetlere olumsuz yansımaları olduğu, yasal olmayan  bu faaliyetlerin yapılmaması veya engel olunması yönünde  birlikte hareket edilmesi konusunda görüş bildirildi.
  • 2019 Şubat ayı toplantısının 13 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 19.00 da ZİRVE DAĞCILIK KULÜBÜ’nde yapılmasına karar verildi.

 

 

 

Sibel ANDİÇ                       Nilüfer AÇAN                    Suat ÖZKAN                             Siyami ÇETİN                    

Tertip Komitesi Üye            Tertip Komitesi Üye           Tertip Komitesi Üye                   Dağcılık İl Temsilcisi

 

Bize Yazın

E-posta:
Konu:
Mesajınız:
5+2=? Lütfen soruyu cevaplayınız.

Telif Hakkı © 2014. Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği. Tüm Hakları Saklıdır.