2019.02.13 TDF İZMİR TEMSİLCİLİĞİ AYLIK OLAĞAN TOPLANTISI

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ  2019 ŞUBAT  AYI OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği Tertip Komitesi ile İzmir Dağcılık Kulüpleri 13.02.2019 Çarşamba günü saat 19.00 da ZİRVE DAĞCILIK KULÜBÜ’nde (26) kulüp temsilcisi ve (4) Kulüp sporcusu,(1) İl Temsilcisi ve ( 3 ) tertip komitesi üyesi katılımı ile aşağıda oluşturulan gündem maddelerini görüşmek ve karara bağlamak üzere  toplandı.

GÜNDEM

1. İzmir İl Temsilciliği ve Kulüp temsilcileri işbirliğinde hazırlanan CENTİLMENLİK PROTOKOLÜ ile Uluslar arası Dağcılık ve Tırmanış Birliğinin yayınlamış olduğu UIAA TIRMANICININ MANİFESTOSU, UIAA DAĞ ETİKLERİ BİLDİRİSİ ile UIAA KATMANDU BİLDİRGESİ’NİN tebliği ve uygulanması ile ilgili kararın alınması

2. Türkiye Dağcılık Federasyonu faaliyetlerine, İl Temsilciliği aylık toplantılarına ve kulüplerin ortak faaliyetlerine ve şenliklerine katılım ile ilgili esasların belirlenmesi ve karara bağlanması

3. 18-24 Şubat 2019 Tarihlerinde İzmir de gerçekleştirilecek Kış Yürüyüş Liderliği Eğitimi bilgi paylaşımı

4. 20 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 19.00 da gerçekleştirilecek TDF-İZSAR Eğitimi ile ilgili bilgi paylaşımı

5. 21 Şubat 2019 Perşembe günü gerçekleştirilecek Okullar Spor Tırmanış Yarışması ile ilgili bilgi paylaşımı

6. 05 Şubat 2019 Salı günü ödemiş kaymakamlığında gerçekleştirilen ziyaret hakkında bilgi paylaşımı

7. Dernek ve Kulüp olmayan gruplar hakkında yapılması gereken işlemler ile ilgili bilgilerin paylaşılması

8. Yeni tescilli kulüplerin yıllık faaliyet programlarının onaylanması branşında faaliyet yapmayan kulüpler için uygulanacak kurallar hakkında bilgilendirme yapılması

9. Yürüyüş liderliği ile ilgili birlik kurulması çalışmaları ve planlamasının yapılması

10. Görüş, öneriler ve Mart 2019 aylık toplantı yeri ve saatinin belirlenmesi

KARAR

1. CENTİLMENLİK PROTOKOLÜ ile Uluslar arası Dağcılık ve Tırmanış Birliğinin yayınlamış olduğu UIAA TIRMANICININ MANİFESTOSU, UIAA DAĞ ETİKLERİ BİLDİRİSİ ile UIAA KATMANDU BİLDİRGESİ tüm kulüplere iletilmiş ve kulüpler CENTİLMENLİK PROTOKOLÜNÜ okuduklarına ve uygulayacaklarına dair imzalamışlardır.  Toplantıya katılmayıp protokolü imzalamayan kulüpler değerlendirileceklerdir.  Tüm kulüpler  yukarıdaki bildirgeleri WEB ve FACEBOOK sayfalarında yayınlanması karara bağlandı.

2. Türkiye Dağcılık Federasyonu faaliyetleri,  Kulüplerin ve İl Temsilciğinin ortak faaliyetleri ve şenliklerine tüm kulüplerimizden  katılımım sağlanarak hem temsil edilmeleri hem de kulüplerin daha geniş katılım ile faaliyetlerini gerçekleştirmeleri tavsiye kararı alındı. Bu amaçla diğer  kulüplerin faaliyet duyurularını  kendi sosyal medya   hesaplarında yayınlamaları ilke kararı olarak alındı. 

3. İzmir de 140 Yürüyüş lideri bulunduğu, kulüplerin üye ve katılımcı sayıları dikkate alındığında yürüyüş liderliği eğitimler ile ilgili ortak kararların alınması ve uygulanması kararı alındı..

4. 20 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 19.00 da gerçekleştirilecek TDF-İZSAR Eğitiminin yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

5. 21 Şubat 2019 Perşembe günü gerçekleştirilecek Okullar Spor Tırmanış Yarışması ile ilgili bilgi paylaşıldı. Nisan ayında spor tırmanış ile ilgili İzmir de Temel seviye, İleri seviye, Emniyetçi kursu açılacağı kulüp sporcularının başvurmaları beklendiği bildirildi.

6. 05 Şubat 2019 Salı günü ödemiş kaymakamlığında gerçekleştirilen ziyarette Boz dağın dağ sporları faaliyetlerine açılması için hazırlanan dosya  ve bilgilerin paylaşıldığı, Ödemiş kaymakamlığının AFAD  ile görüşmeler yapılması gerektiği ve konuya çözüm bulunması ortak kararı açıklanmıştır.

7.  Dernek veya Kulüp tescili olmadığı halde, kulüp veya dernek adı kullanılarak faaliyette bulunan guruplar için Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Sivil Toplum İle İlişkiler İl Müdürlüğü’ne temsilcilik olarak başvuruda bulunulması, ayrıca tüm kulüplerin CİMER’e yazmaları kararlaştırıldı.

8. Yeni tescilli kulüplerin yıllık faaliyet programlarının onaylanması branşında faaliyet yapmayan, iki sezon üst üste faaliyete katılmayan kulüplerin tescilleri iptal edilecektir bilgisi paylaşıldı.

9. 23 Şubat 2019 cumartesi günü saat 14.00 de Yaz, kış ve yaz-kış yürüyüş liderleri ile Buca Kaynaklar - Buca Belediyesi İzcilik ve Dağcılık Kamp merkezinde /DERE KAHVE) toplantı olacağı kulüplere duyuruldu ve bu duyuruyu kendi kulüp sayfalarında ve yürüyüş liderlerine iletilmesi kararlaştırıldı.  Toplantı yürüyüş liderlerinin kurumsallaşması bir çatı altında toplanıp dernek olması, Doğa Yürüyüş Rehberleri Birliği gibi bir oluşum olacakları konusu paylaşıldı.

10. 2019 MART ayı toplantısının 06 MART 2019 Çarşamba günü saat 19.00 da İzmir Kültürpark  (İzmir Sanat  arkasında) ta bulunan Sanat Atölyesinde  yapılmasına karar verildi. 

 

 

Sibel ANDİÇ                             Nilüfer AÇAN                    Suat ÖZKAN                           Siyami ÇETİN                    

Tertip Komitesi Üye             Tertip Komitesi Üye         Tertip Komitesi Üye                         Dağcılık İl Temsilcisi

 

 

 

Bize Yazın

E-posta:
Konu:
Mesajınız:
5+2=? Lütfen soruyu cevaplayınız.

Telif Hakkı © 2014. Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği. Tüm Hakları Saklıdır.