2018.11.07 DAĞCILIK İL TEMSİLCİLİĞİ AYLIK OLAĞAN TOPLANTISI (5)

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ 2018 ARALIK  AYI OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği Tertip Komitesi ile İzmir Dağcılık Kulüpleri 05.12.2018 Çarşamba günü saat 19.00 da Kültürpark İzmir Sanat’ta  (28) kulüp temsilcisi ve (16) Kulüp sporcusu,(1) İl Temsilcisi ve ( 3 ) tertip komitesi üyesi katılımı ile aşağıda oluşturulan gündem maddelerini görüşmek ve karara bağlamak üzere  toplandı.

GÜNDEM :
1. İDADİK Sporcuları Kerem Ayhan ve Oral Çağlar’ın Manaslu (8163m) Ekspedisyonu Pobeda başarı belgelerinin takdimi.

2. 8-9 Aralık 2018 Bozdağ TDF Faaliyeti planlamasının görüşülmesi ve karara bağlanması

3. 06 Aralık 2018 İZSAR  toplantısının  duyurusunun yapılması

4.İl Temsilciliğinin yıllık harcamalarına  katılım bedellerinin ödenmesi kararının alınması

5. Kulüplerin 2019 Yılı faaliyet programlarının imzalı ve kaşeli olarak toplanması

6. Hayrettin Filiz Kitap basımı bilgilendirmesi

7. Kulüpler hakkındaki şikayetlerin değerlendirilmesi

8. Centilmenlik anlaşmasının görüşülüp karara bağlanması

9. Teknik tırmanışlar, faaliyet programı ve raporların ortak bir platformda paylaşılması

10. Bir sonraki ay toplantı tarih ve yerinin belirlenmesi

KARAR

1. İDADİK Sporcuları  Kerem Ayhan'ın Manaslu (8163m) Ekspedisyonu ile  Oral Çağlar'ın Pobeda faaliyetleri ile ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu ve TDF tarafından hazırlanan plaket ve belgeleri Federasyon Başkanı adına verildi.

2. 8-9 Aralık 2018 Bozdağ TDF Faaliyeti için program belirlendi, görev dağılımı yapıldı.

3. 06 Aralık 2018 İZSAR  toplantısının kulüp temsilcileri tarafından tüm sporcu ve gönüllülere duyurulması kararı alındı

4.Yıllık ödemelerin tamamlanması için kulüplere eksik ödemeleri bildirildi.

5. 2019 Yılı faaliyet programlarının imzalı ve kaşeli olarak toplanması ve en geç 17 Aralık 2018 pazartesi Gençlik Spor Müdürlüğünde olması gerektiği bildirildi.

6. Atadak Dağcılık Kulübü sporcusu Hayrettin Filiz’in Dağcılık ile ilgili yazdığı kitabı hakkında kulüplerimiz bilgilendirildi.

7. Doğa yürüyüşüne katılan Nuray ve Hülya  Hanım bir kulübümüz ile ilgili yaşadığı sorunları paylaştı ve çözüm üretilmesi gerektiğini söyledi. İl Temsilciliği olarak kulübün bu konu ile ilgili izlenmesine karar verildi.

8. Kulüplerimizin bu güne kadar almış olduğu kararları ve uygulamaları hakkında hazırlanan Centilmenlik anlaşması metni okundu, içeriğinin daha genişletilerek hazırlanmasını ve yeni yıldan itibaren kulüplerimizin bu anlaşma çerçevesinde hareket edeceklerine dair anlaşmayı imzalamaları yönünde karar alındı.

9. 2019 yılı içerisinde kulüp sporcularının daha sık bir araya gelmesi, yapılan teknik tırmanışlar, özel faaliyetler ve üyelerin gerçekleştirdikleri sosyal ve kültürel faaliyetlerin tüm kulüpler arasında paylaşılması ve bu nedenle paylaşımların gerçekleştirilebilmesi için yer ve zaman belirlenmesi, bu kararların kulüpler ile paylaşılması kararlaştırıldı. Bu çerçevede Zirve Dağcılık Kulübünün gerçekleştireceği 14 Aralık Tunç Fındık sunumu ile  06 Şubat 2019 Aykut Türem sunumlarına katılım sağlanması kararlaştırıldı.

Görüş ve öneriler bölümünde; Mersin Ay Yıldız Kulübü başkanı Merhum Ferhat Adalı adına bir etkinlik planlanması, Milli parklara giriş ile ilgili genelge hakkında bilgi paylaşmıı, Sarıkamış Şehitleri TDF Faaliyeti için katılımcıların gidiş ve dönüşleri ile ilgili görüşlerin değerlendirilmesi, Dünya Dağlar Günü Konferansına katılım sağlanması kararı alındı, Emiralem Çevre Platformunun  Karagöl Bölgesinde açmayı planladığı taş ocağı ile ilgili bilgiler paylaşıldı, Aylık toplantılara katılmayan kulüplere uyarı yazısı yazılması kararlaştırıldı.

10. Bir sonraki aylık olağan toplantı tarihi 09 Ocak 2019 Çarşamba olarak belirlendi. Toplantının yapılacağı yer bilgisinin daha sonra paylaşılacağı belirtilerek toplantı sona erdi.

 

 

Sibel ANDİÇ                       Nilüfer AÇAN                    Suat ÖZKAN                             Siyami ÇETİN                    

Tertip Komitesi Üye            Tertip Komitesi Üye           Tertip Komitesi Üye                   Dağcılık İl Temsilcisi

Bize Yazın

E-posta:
Konu:
Mesajınız:
5+2=? Lütfen soruyu cevaplayınız.

Telif Hakkı © 2014. Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği. Tüm Hakları Saklıdır.