2018.09.07 DAĞCILIK İL TEMSİLCİLİĞİ AYLIK OLAĞAN TOPLANTISI (4)

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ 2018 EYLÜL  AYI OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği Tertip Komitesi ile İzmir Dağcılık Kulüpleri 05.09.2018 Çarşamba günü saat 19.00 da Dokuz Eylül Dağcılık Kulübü (DEDAK) ev sahipliğinde   ( 22 ) kulüp temsilcisi ve ( 4  ) Kulüp sporcusu, ( 1 )  İl Temsilcisi ve ( 2 ) tertip komitesi üyesi katılımı ile aşağıda oluşturulan gündem maddelerini görüşmek ve karara bağlamak üzere  toplandı.

GÜNDEM : 

1. Dağcılık Kulüpleri ikinci dönem yürüyüş etkinlikleri ile ilgili esasların görüşülüp karara bağlanması

2. GHSİM ve TDF tarafından İl Temsilciliğine gönderilen yeni uygulamaların görüşülmesi

3. 10 Kasım "ATA'YA SAYGI FAALİYETİ" ile ilgili görev ve çalışmaların değerlendirilmesi

4. Kulüplerin il temsilciliğine katılım bedelleri ile ilgili konuların görüşülmesi

5. TDF Eğitimleri ve yeni açılacak eğitimlere katılım ile ilgili konuların görüşülmesi

6. Zirve Dağcılık Başkanı Orhan KOZAN önerisi ile; sosyal medya üzerinden dağcılık etiğine ve spor ahlakına aykırı yazışmalarda bulunanların durumunun görüşülüp karara bağlanması

7. . Kulüp lisanslı sporcularının, başka bir kulübün faaliyetine katılması durumunda uyulması gereken kuralların belirlenerek karara bağlanması.

8. . Bireysel lisanslı sporcuların tescilli kulüplerin faaliyetlerine katılım durumunun karara bağlanması

9. 9 Eylül 2018 Pazar günü İzmir’de gerçekleştirilecek olan  9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu  yürüyüşüne katılım sağlanması

10. 22-23 Eylül  2018 de Koray Büyükburç anısına Isparta Barla Dağı Tırmanışı faaliyetinin yapılması,

11. 12 Ekim 2018 günü Dağcılık camiasına emek veren dağcılara vefa ve teşekkür yemeği verilmesi,Tüm kulüplerin antrenörlük sözleşmelerinin aynı tarihte birleştirilmesi,

12. Görüş öneriler ve bir sonraki aylık toplantı yerinin belirlenmesi.

 

 

KARAR :
1. Dağcılık Kulüpleri 2018 Ekim-Aralık  dönemi doğa yürüyüş programlarının yasal olarak 31Ekim tarihinde başlayacağı ve 31 Mayıs 2019 tarihinde sona ereceği kulüp katılımcılarına tebliğ edildi. 

2. GHSİM aracılığı ile Dağcılık Federasyonuna gönderilerek onaya sunulacak olan parkur  listesine  sadece sportif doğa yürüyüşleri, sportif eğitim faaliyetleri ve yüksek dağ faaliyetlerinin  tarihi ve faaliyetin adı yazılarak  Dağcılık İl Temsilciliğine en geç 13 Eylül Çarşamba günü saat 17.00 ye kadar verilecektir. Doğrudan GHSİM ne gönderilen programlar onaylanmayacaktır. Aylık izin belgelerinin faaliyetin gerçekleştirileceği aydan 15 gün önce GHSİM ne fax veya elden verilmesi gerektiği, Yürüyüş Lideri, Etkinlik sorumlusu ve araç ile ilgili bilgilerin yasal formata uygun şekilde yapılması gerektiği karara bağlandı.

3. “ATA’YA SAYGI FAALİYETİ” 11 Kasım 2018 günü gerçekleştirilmesine, Faaliyetin yapılacağı yer ve program, Buca Dağcılık ile Bornova Belediyesi Dağcılık Kulüpleri tarafından yapılacak ortak çalışma sonunda belirlenmesine karar verildi.

4. Dağcılık İl Temsilciliğinin temsil ve Kırtasiye, Arama Kurtarma Eğitimi, domain, hosting ve diğer giderlerini karşılamak amacı ile oluşturulan bütçeye katkı bedellerinin ödenmesi kararlaştırıldı.

5.  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık ve Spor Tırmanış eğitimlerinin tamamının İzmir’de açılması için TDF’ye müracaatın yapılmasına, Bütün kulüplerin eğitim faaliyetlerine sporcu göndermeleri ve bunun titizlikle uygulanması kararlaştırıldı.

6. Zirve Dağcılık Başkanı Orhan KOZAN önerisi ile; sosyal medya üzerinden dağcılık etiğine ve spor ahlakına aykırı davranışlarda bulunanların tespit edilerek deşifre edilmesini ve kulüplere zarar vermemelerinin sağlanması için tüm kulüp yetkilileri ve sporcuların çalışması kararlaştırıldı.

7. Kulüp lisanslı sporcularının, başka bir kulübün faaliyetine katılması durumunda kulübünden izin yazısı almasını, gittiği kulüp yetkilisi tarafından izninin onaylanması tüm kulüplerce kabul edildi.

8. Bireysel lisanslı sporcuların tescilli kulüplerin faaliyetlerine kabul edilmemesi kararlaştırıldı.

9. 9 Eylül 2018 Pazar günü İzmir’de gerçekleştirilecek olan  9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu  yürüyüşüne tüm kulüplerin katılımının sağlanması kararlaştırıldı. 09.00 da Basmane Meydanından Cumhuriyet Meydanına gerçekleştirilecektir.

10. 22-23 Eylül  2018 de Koray Büyükburç anısına Isparta Barla Dağı Tırmanışı faaliyeti konulmasına karar verildi.

       Ertuğrul Tugay İzmir’de iki tırmanış duvarının faaliyete geçeceğini, kulüplerin sportif tırmanışı desteklemeleri gerektiği konusu bildirildi.

11.  Dağcılık camiasına emek veren dağcılara vefa ve teşekkür yemeği düzenlenmesine karar verildi. Yemek için yer araştırılması ve bildirilmesi kararlaştırıldı.  Kulüpler vefa borcumuz olan tüm dağcıların isimleri ve iletişim bilgilerini edinmeleri veya il temsilciliğine bildirmeleri böylece kimsenin unutulmamasının sağlanması kararlaştırıldı.

      Tüm kulüplerin antrenörlük sözleşmeleri 1 Temmuz da başlatacak 30 Haziranda bitecek.

      Kulüplerin antrenörleri ile görüşüp kulüp içi eğitimlerini almaları konusu değerlendirildi.

      Tire Dağcılık Spor Kulübü başkanı Alaatin Ağca Tire Güme Şenliklerinin  4-5 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirileceğini duyurdu ve tüm kulüpleri davet etti.

12. Aylık toplantıların aralık ayına kadar her ayın ilk Çarşamba günü saat 19.00 da  İzmir Sanat Oditoryum salonunda  gerçekleştirileceği tüm kulüplere duyuruldu

 

 

Sibel ANDİÇ                                         Suat ÖZKAN                                               Siyami ÇETİN                    

Tertip Komitesi Üye                              Tertip Komitesi Üye                                     Dağcılık İl Temsilcisi

Bize Yazın

E-posta:
Konu:
Mesajınız:
5+2=? Lütfen soruyu cevaplayınız.

Telif Hakkı © 2014. Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği. Tüm Hakları Saklıdır.