2018.10.03 DAĞCILIK İL TEMSİLCİLİĞİ AYLIK OLAĞAN TOPLANTISI

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ 2018 EKİM  AYI OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği Tertip Komitesi ile İzmir Dağcılık Kulüpleri 03.10.2018 Çarşamba günü saat 19.00 da Kültürpark İzmir Sanat’ta  (25) kulüp temsilcisi ve (14) Kulüp sporcusu,(1 ) İl Temsilcisi ve (3) tertip komitesi üyesi katılımı ile aşağıda oluşturulan gündem maddelerini görüşmek ve karara bağlamak üzere  toplandı.

 

GÜNDEM :

1-    Kulüp faaliyeti ilk katılacaklardan istenecek sağlık raporu

2-    Etkinliklerde lisansların bulundurulma zorunluluğu

3-    Başka kulüp yüksekdağ  faaliyetine  giden sporcunun izin alması

4-    Tescili yapılan kulüplerin tanıtılması

5-    8-9 Ekim 2018 Kokar Faaliyeti

6-    14 Ekim 2018 81 İlde Aileler Yürüyor Faaliyeti

7-    19 Ekim 2018 Vefa ve Teşekkür Yemeği

8-    İllegal gruplar hakkında görüşler

9-    Kulüp programları ile ilgili görüşler

10- Antrenör sözleşmeleri ile ilgili konuşmalar

11- İBB nin spor tırmanış duvarı açılışı 13 Ekim 2018

 

KARAR

 1. Dağcılık ve doğa sporları için kulüp faaliyetlerine katılacak kişilerin; lisans çıkarması, kuılübe üye olması, sağlık  raporu ve diğer konular kulüp yetkilileri ve sporcular tarafından değerlendirildi. Sosyal medyadan gelen eleştiriler incelendi. Görüş ve öneriler doğrultusunda bir komisyon kurulmasına karar verildi. Talepler değerlendirildi ve  komisyona;, Orhan Kozan,Şakir Tıkıroğlu, Nihat Altunel,Hıdır Çoşkun,Hafize Yiğit,Tülay Kalkanoğlu seçildi. Komisyon Kasım ayındaki toplantıya yetiştirilmek üzere  çalışmalarını tamamlanarak  toplantıda tekrar değerlendirilmesine karar verildi.
 2. Türkiye Dağcılık Federasyonu etkinliklerine, eğitimlerine, Sportif yarışmalara ve yüksek dağ faaliyetine katılacak sporculara lisans çıkartılması zorunludur. Lisans olmadan bu faaliyetlere katılmaları mümkün değildir. Bu nedenle sadece günübirlik etkinlikler için bu konunun birinci maddedeki komisyon tarafından araştırılması kararlaştırıldı.
 3. Kendi kulübü dışında başka bir kulübün yüksek dağ faaliyetine katılacak sporcuların kendi kulüplerinden izin alarak ve katıldığı kulüpten bu izin sorgulanarak faaliyete kabul edilmesi yönünde görüşler değerlendirildi. En son yaşanan Kaçkar dağı kazası ve diğer bir kulübün faaliyetinde yaşanan olumsuzluklar değerlendirildi. Sonuç olarak başka bir kulübün faaliyetine giden sporcunun katıldığı faaliyette uyum, kondisyon ve anlaşabilme ile ilgili yaşanabilecek olumsuzluklar nedeniyle faaliyeti, gerçekleştiren kulüp tarafından bu özelliklerinin araştırılması ve ona göre faaliyete kabul edilmesinin doğruluğuna karar verildi.
 4. Tescili onaylanan  yeni kulüplerimiz İzmir Bostanlı Dağcılık Kulübü ile İzmir Doğa Tutkunları Spor Kulübü tanıtıldı.
 5. 08-09 Ekim 2018 günlerinde yapılacak olan Urla Gökliman – Kokar -  Çılga- Hacılar Koyu parkur temizleme ve işaretleyip yeniden kayıt alma çalışması yapılmasına karar verildi.
 6. “81 İlde Aileler Yürüyor”  TDF faaliyetinin  Balçova Behzattepe parkurunda gerçekleştirilmesine, faaliyete Federasyon Başkanı Prof.Dr. Sayın Ersan Başar ile Asbaşkan Ertuğrul Tugay’ın katılacağı ve tüm kulüplerimizin temsilinin sağlanması kararlaştırıldı.
 7.  Dağcılık camiasına emek vermiş ve artık yürümeyen dağcılarımıza vefa ve teşekkür yemeği organizasyonu gerçekleştirilmesine ve bunun ile ilgili çalışmaların yürütülmesine karar verildi.
 8.  Kulüp ve dernekler dışında izinsiz faaliyet yapan gurupların faaliyet duyurularını, fotoğraf ve video kayıtlarını sosyal medya paylaşımlarını tespit edilip il  temsilciliğine iletilmesini ve bundan sonraki sürecin temsilcilik tarafından devem ettirilmesi kararlaştırıldı.
 9. Kulüplerin yıllık programları ile ilgili eksik bilgilerin tamamlanması, aylık izin yazılarının  GSIM ne fax ile zamanında bildirilmesi ve faaliyetlerde yıllık program ile aylık izin yazısının mutlaka araçta bulundurulması kararlaştırıldı.
 10. Kulüplerin antrenörler ile yaptıkları sözleşme çerçevesinde eğitimlerini tamamlamaları karalaştırıldı.
 11. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bornova’da yapılan spor tırmanış duvarı açılışına tüm kulüplerin davet edilmesine karar verildi.

Başka görüş ve öneri olmadığı için bir sonraki toplantının 07 Kasım 2018 tarihinde Kültürpark İzmirsanat Oditoryum salonunda saat 19.00 da gerçekleştirilmesine karar verilerek toplantı sona erdi.

 

 

 

Sibel ANDİÇ                      Hülya ŞENOĞU                 Suat ÖZKAN                             Siyami ÇETİN                    

Tertip Komitesi Üye            Tertip Komitesi Üye           Tertip Komitesi Üye                   Dağcılık İl Temsilcisi

 

 

 

Bize Yazın

E-posta:
Konu:
Mesajınız:
5+2=? Lütfen soruyu cevaplayınız.

Telif Hakkı © 2014. Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği. Tüm Hakları Saklıdır.