2018.01.10 DAĞCILIK İL TEMSİLCİLİĞİ AYLIK OLAĞAN TOPLANTISI

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ 2018 OCAK  AYI OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği Tertip Komitesi ile İzmir Dağcılık Kulüpleri 10.01.2018 Çarşamba günü saat 19.00 da İDADİK ev sahipliğinde (  23  ) kulüp temsilcisi ve ( 6  ) Kulüp sporcusu katılımı ile aşağıda oluşturulan gündem maddelerini görüşmek ve karara bağlamak üzere  toplandı. 

GÜNDEM : 

1. TDF Dağcılık Yönetim Sistemi (DYS)  kayıtlarındaki aksaklıkların görüşülmesi

2. Kulüplerin 2018 yılı  programlarının İl Temsilciliği ile paylaşılma konusunda yaşanan aksaklıkların görüşülmesi

3. TDF Faaliyetleri ile diğer dağcılık kulüp faaliyetlerine katılım sağlanması konusunun görüşülmesi

4. Bölgesel Eğitim açılması kararının görüşülmesi

5. Arama Kurtarma Birliği  çalışmalarının değerlendirilmesi, Kulüp Yürüyüş rota bilgileri (GPS kayıtları) ile telsiz ve akıllı telefon marka ve model bilgilerinin   İl Temsilciliğine gönderilmesi konusunun görüşülmesi

6. Efes Mimas rotalarında yaşanan olumsuzluklar ile işaretleme şekillerinin belirlenmesi ve karara bağlanması

7. Bozdağ kısıtlaması ile ilgili son gelişmelerin paylaşılması

8. Yarışmalarda derece alan sporcularımıza hediyelerinin verilmesi

9. Görüş öneriler ve bir sonraki aylık toplantı yerinin belirlenmesi.     


KARAR

Madde  1- Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık Yönetim Sistemi’ne;  kulüp bilgilerini, sporcu bilgilerini, faaliyetleri kaydetmeleri gerektiği daha önceki toplantılarda kararlaştırılmış ve bu konudaki karar birkaç kulüp dışında tamamına tebliğ edilmişti.  Bu gün itibari ile GHSİM kayıtlarında 1300 lisanslı sporcu görünüyor iken DYS kayıtlarında 991 sporcunun kayıtlı olduğu 309 sporcunun kayıt yapılması gerektiği görüldü. Kulüplerin,  25 Ocak 2018 tarihine kadar Dağcılık Yönetim Sisteme istenen tüm bilgileri kayıt etmeleri kararı alındı.

Madde  2- Kulüplerin 2018 yılı  programlarını  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile  İl Temsilciliğine, aylık izin yazılarının bir önceki ayın en geç 15.nci gününde göndermeleri gerektiği  bir kere daha hatırlatıldı ve , bu kurallara uyulmaması durumunda kulüplere gelecek sorumluluk ve yükümlülükler anlatıldı.

Madde  3- Türkiye Dağcılık Federasyonu faaliyetleri ile ülkemizdeki diğer dağcılık kulüplerinin ortak faaliyetlerine sporcu gönderilmesi ve ilimizin daha üst düzeyde temsilinin sağlanmasını, bu faaliyetlere katılacak sporcuların teşvik edilmesi gerekliliği kararlaştırıldı.

Madde  4- İzmir’de Yaz Temel,  Yaz Gelişim  ve yürüyüş liderliği eğitimlerinin açılması için kulüplerin eğitime göndereceği sporcu sayısını belirlemeleri ve bu bilgileri İl Temsilciliğine göndermeleri, katılacakları tüm eğitimler için eğitime katılım ve  ödeme güvencesi sağlandıktan sonra girişimlerde bulunulacağı ve buna göre bölgesel eğitim açılmasına  ka kararı alındı.

Madde  5- İzmir Arama Kurtarma Birliği çalışmaları   anlatıldı. Üç bölgeye ayrılan  eğitim çalışmalarının ikinci etabının 18 ocak 2018 de yapılacağı, daha sonra pratik eğitimlere geçileceği ve ilerlemenin olumlu olduğu anlatıldı.

 Madde  6- Efes-Mimas yürüyüş rotalarında mülkiyet içinden geçen bölümlerin  alternatiflerini bulmak, bulunan alternatif yolun/rotanın GPS kayıtlarının alınarak, İl Temsilciliğine veya İzmir Büyükşehir Belediyesi Yarımada İzmir projesi uygulama bölümüne bildirilmesi, şahıs arazilerinden geçilmesinin zorunlu olduğu yerlerde tarım ürünlerine zarar verilmemesi ve ekili alan var ise kesinlikle girilmemesi,  uygun olan arazilerde ise  arazi sahibinden izin alınarak geçilmesi, olası olumsuzluklara meydan verilmemesi kararlaştırıldı.

       Daha önce işaretlenmiş olan Efes-Mimas rotalarında  standart dışı işaretlemeler yapıldığı, doğaya zarar verecek ve doğal görüntüyü bozacak işaretlemeler yapıldığı gözlenmiştir. Bu işaretlemeleri yapanların uyarılması doğru işaretleme yapılmasının sağlanması, gereksiz ve rotası belli  olan yerlerin  işaretlenmesine gerek olmadığı bu tür işaretlemelerin önüne geçilmesi gerekliliği karara bağlandı.

 

       Madde  7- Bozdağ Çığ komisyonu çalışmaları; TDF tarafından kurulan Çığ Teknik Komisyonu  hazırladığı raporun, AFAD, GHSİM, DERNEKLER İL MÜDÜRLÜĞÜ’ne  gönderildiği, gelişmelerin yakından izlendiği bilgisi paylaşıldı. Bu süreç içinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması ve gidişatın olumsuz etkilenmemesi için kulüplerin izinsiz olarak Bozdağ faaliyeti yapmaması özellikle vurgulandı.
       İDADİK Kış Şenliği' nin bu yıl da 10-11 Şubat 2018 tarihlerinde yapılacağı Kulüp Başkanı Durmuş Yalçın tarafından açıklandı ve tüm kulüplerin davetli olduğunu, ancak zirve faaliyetinin olmayacağın belirtti. Kış Şenliğinde Tengri Dağı tırmanışı ve diğer faaliyetler ile ilgili görsellerin paylaşılacağı bilgisini paylaştı. Kış Şenliğinin ve Bozdağ ile ilgili gelişmelerin olumsuz etkilenmemesi için şenliğe katılacak tüm kulüp temsilcilerine tırmanış faaliyeti yapmamaları için ricada bulundu.
İDADİK  Yönetim Kurulu üyesi Yavuz Doğan, Bozdağ’da gerçekleştirilecek  faaliyetlere getirilen kısıtlama nedeniyle ilgili olarak tüm kulüplerin, BİMER, CİMER  gibi birimlere gerekli bilgilerin iletilmesi ve başvuruda bulunulmasının gerekliliğini anlattı.
       Madde  8- Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından 25-26 Mart 2017 tarihlerinde Nevşehir’de gerçekleştirilen Spor Tırmanış Minikler  A kategorisinde 1.nci olan İDADİK sporcusu Müge Elçi, Minikler B Kategorisinde 3.ncü olan Melis Pehlivan ile  Spor Tırmanış Minikler A kategorisinde 2.nci olan ARKASSPOR sporcusu  Duru Güneş Yalçın’a federasyon tarafından gönderilen hediyeleri verilmiş ve antrenörleri Hakan Ertekin ve Zorbey Aktuyun’a teşekkür edilmiştir.

Gündem dışı görüşmeler: Kendi kulübü dışında ,Başka bir kulübün yüksek dağ faaliyetine katılan sporcuların kendi kulüplerinden izin almaları ve kulüplerine bilgi vermeleri gerektiği ve bu gündem maddesinin bir sonraki toplantıda ayrıntılı olarak değerlendirilmesi gerektiği kararlaştırıldı.
       Madde  9- 2018 Şubat ayı olağan toplantısının 07 Şubat 2018 günü saat 19.00 da KAÇKAR  Dağcılık Kulübünde yapılmasına karar verildi.

      

 

 

            

 Sibel ANDİÇ                            Suat ÖZKAN                      Hülya ŞENOĞLU                       Siyami ÇETİN                     Tertip Komitesi Üye                  Tertip Komitesi Üye          Tertip Komitesi Üye                    Dağcılık İl Temsilcisi

Bize Yazın

E-posta:
Konu:
Mesajınız:
5+2=? Lütfen soruyu cevaplayınız.

Telif Hakkı © 2014. Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği. Tüm Hakları Saklıdır.