2018.02.07 DAĞCILIK İL TEMSİLCİLİĞİ AYLIK OLAĞAN TOPLANTISI

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ 2018 ŞUBAT  AYI OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği Tertip Komitesi ile İzmir Dağcılık Kulüpleri 07.02.2018 Çarşamba günü saat 19.00 da KAÇKAR DAĞCILIK KULÜBÜ ev sahipliğinde (23) kulüp temsilcisi ve (11) Kulüp sporcusu, (1)  İl Temsilcisi ve (1) tertip komitesi üyesi katılımı ile aşağıda oluşturulan gündem maddelerini görüşmek ve karara bağlamak üzere  toplandı. 

GÜNDEM :

1. TDF Dağcılık Yönetim Sistemi (DYS)  kayıtlarındaki aksaklıkların görüşülmesi

2. İDADİK Kış Şenliği ve Bozdağ faaliyetleri ile ilgili kararların alınması

3. Bölgesel Eğitim açılması kararının görüşülmesi

4. Kulüp Yürüyüş rota bilgileri (GPS kayıtları)'nin İl Temsilciliğine gönderilmesi konusunun görüşülmesi

5. Kulüp Telsizleri marka ve modelleri bilgilerinin toplanması konusunun görüşülmesi

6. TDF Ders Kitabı almak isteyenler ile ilgili kararın alınması

7. Arama Kurtarma Birliği Eğitim programı için kulüplerden yar tahsis edilmesi kararının görüşülmesi.

8. Dağcılık Kulüpleri ve Derneklerin diğer STK lar ile işbirliği koşullarının görüşülmesi ve ilkelerinin kararlaştırılması

9. Dedegöl Dağı maden arama çalışmalarının durdurulmasına yönelik ortak kararın alınması

10. Efes Mimas doğa yürüyüş rotalarındaki değişiklikler ve yapılması gerekenlerin belirlenmesi

11.  Görüş öneriler ve bir sonraki aylık toplantı yerinin belirlenmesi.

KARAR

 a) TDF Dağcılık Yönetim Sistemine 06.02.2018 tarihi itibari ile kayıtları gerçekleşen kulüp ve sporcu bilgileri paylaşıldı. Kulüplerin üye sayısı ile lisanslı sporcu sayısının eşit olması veya çok az fark olması gerektiği belirtildi. Buna göre kulüplerin etkinliklere katılan üyelere veya misafirlere lisans çıkartması  gerektiği kararlaştırıldı.

b) Kulüp yöneticilerinin DYS’den kulüp tescil formlarını güncellemeleri gerektiği, vizesiz lisanslı sporcularında sisteme kayıt edilmesi kararlaştırıldı.

c) Kulüplerden istene ve gerçekleştirilen eylemler aşağıda belirtilmiştir.

 

MAİL ADRESİ ALAN KULÜP

GPS  MARKA MODEL

TELSİZ MARKA MODEL

TELEFON MARKA MODEL

AYLIK VE YILLI FAALİYET İZİN

KAYITLI SPORCU

Bornova Belediyespor

 

 

 

 

 X

90

Ödemiş Belediye Efe

 

 

 

 

X

33

Arkasspor

 

 

 

 

 X

69

Buca Atak Dağcılık

 X

X

 X

 

 X

53

Buca Dağcılık

 X

 

 

 

 X

119

Doğa Dağcılık

 

 X

 

 

 X

35

Dokuz Eylül Dağcılık

 X

 

 X

 

 X

210

Doruk Dağcılık

 

 

 

 

 X

26

Gerçek Sav.Ok

 

 

 

 

 

1

İzmir Dağcılık

 X

 

 

 

 X

58

İzmir Dağ.Doğa Sp.İhts.

 X

 

 

 

 X

84

İzmir Gaziemir Atletizm

 

 

 

 

 X

1

İzmir Gençleri Dağcılık

 

 

 

 

 X

23

İzmir Karşıyaka

 X

 

 X

 

 X

111

Kordelya Dağcılık

 X

 X

 X

 

 X

25

Trekking Kulübü

 X

X

 X

 

 X

72

Kaçkar Dağcılık

 X

 X

 X

 

 X

45

Keşif Dağcılık

 X

 X

 

 

 X

48

Macera Kulübü

 

 

 

 

 X

18

Marla Ege Dağcılık

 

 

 

 

 X

38

Mevsim Dağcılık

 X

 X

 

 X

31

Olympos Dağcılık

 X

 

 

 

 X

136

Pan Dağcılık

 X

 

 

 

 X

45

Verçenik İzmir

 X

 

 

 

 X

3

Yeni Evka 4

 

 

 

 

 X

11

Yüksek Doğa Sevenler

 

 

 

 

 X

66

Zirve Dağcılık

 X

 

 

 

 X

42

  1. İDADİK Kış şenliği ile ilgili başvuruların İDADİK Kulüp Başkanlığına yapılması gerektiği, şenliğe katılacak kulüp sporcularının şenlik programı dışına çıkmamaları gerektiği, şenlik öncesi ve sonrası Bozdağ kısıtlamaları kalkıncaya kadar Bozdağ’a faaliyet düzenlememeleri gerektiği kararlaştırıldı.
  2. TDF İzmir Temsilciliği tarafından Bölgesel Eğitim açılması kararlaştırıldı. Bu konuda 16 Şubat 2018  gününe kadar eğitime katılacak sporcuların isimleri kulüpleri tarafından İl Temsilciliği mail adresine veya telefon ile sayı bildirmeleri kararlaştırıldı. Yaz ve Kış Yürüyüş liderliği için açılması istenen eğitim için de 16 Şubat 2018 gününe kadar yaz ve kış yürüyüş liderliği başvuruları kulüpleri tarafından il temsilciliğine bildirmeleri kararlaştırıldı.
  3. Arama Kurtarma birliği için GPS rota kayıtları, Kulüplerde bulunan GPS marka ve model bilgileri, El telsizleri marka  ve model bilgileri ile yöneticiler veya yürüyüş liderlerinde bulunan akıllı telefon marka ve model bilgilerinin il temsilciliğine gönderilmesine bundan önceki toplantıda karar verilmişti. Bu konu ile ilgili geri dönüş bilgileri yukarıdaki listede belirtilmiştir. Kulüp yetkililerinin eksik bilgileri Şubat ayı sonuna kadar tamamlamaları kararlaştırıldı.
  4. 5.nci  madde içeriği üst çizelgede gösterilmiştir. Eksik bilgilerin Mart ayı toplantısına kadar tamamlanması kararlaştırıldı.
  5. TDF tarafından satılan Dağcılık el kitabı almak isteyen kulüpler veya sporcular, kitap ücretini İl Temsilciliği Tertip Komitesi üyesi Sibel Andiç’e iletmeleri ve toplu alım gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.
  6. Arama Kurtarma Birliğinin eğitim faaliyetlerini yürütmesi için eğitim salonu ile ilgil kulüplerden istene destek üzerine, Mevsim Dağcılı Karşıyaka’da, V erçenik Dağcılık Konak’ta, Atadak Dağcılık Buca’da, Dedak Konak’ta, Kaçkar Basmane’de, Doğa Dağcılık Balçova’da kulüpofislerini derslik olarak kullanılmasına onay vermişlerdir.
  7. Dağcılık Kulüpleri veya derneklerinin diğer STK lar ile gerçekleştirecekleri işbirliği ve projeleri İl Temsilciliğine bildirmeleri kararlaştırıldı.
  8. Dedegöl Dağı’nda maden ocakları açılması ile ilgili çalışmaların dağcılık sporu yapan bizler için olumsuz sonuçlar yaratacağı bilgisi paylaşıldı.
  9. Efes Mimas doğa yürüyüş rotalarının tümünde tespit edilen işaretleme eksiklikleri veya hataları, özel mülk içinden geçme nedeniyle yaşanan olumsuzluklar veya bunun dışında belirlenen eksikler,  bunu tespit eden kulüp tarafından çözüm önerileri ile birlikte il temsilciliğine bildirmeleri kararı alındı.
  10. 2018 Mart ayı toplantısı 07 Mart 2018 Çarşamba günü saat 19.00 da DEDAK kulübünde yapılmasına  karar verilerek toplantı sona erdi.

          

 Sibel ANDİÇ                            Suat ÖZKAN                      Hülya ŞENOĞLU                       Siyami ÇETİN                     Tertip Komitesi Üye                  Tertip Komitesi Üye          Tertip Komitesi Üye                    Dağcılık İl Temsilcisi

Bize Yazın

E-posta:
Konu:
Mesajınız:
5+2=? Lütfen soruyu cevaplayınız.

Telif Hakkı © 2014. Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği. Tüm Hakları Saklıdır.