2018.03.07 DAĞCILIK İL TEMSİLCİLİĞİ AYLIK OLAĞAN TOPLANTISI

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ 2018 MART  AYI OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği Tertip Komitesi ile İzmir Dağcılık Kulüpleri 07.03.2018 Çarşamba günü saat 19.00 da DEDAK  DAĞCILIK KULÜBÜ ev sahipliğinde (25) kulüp temsilcisi ve (13) Kulüp sporcusu, (1)  İl Temsilcisi ve (3) tertip komitesi üyesi katılımı ile aşağıda oluşturulan gündem maddelerini görüşmek ve karara bağlamak üzere  toplandı. 

GÜNDEM :

1. TDF Dağcılık Yönetim Sistemi (DYS)  kayıtlarındaki aksaklıkların görüşülmesi

2. Çanakkale Şehitleri Anma Tırmanışı kayıtlarının belirlenmesi

3. Yaz Yürüyüş Liderliği Kursu için kayıtların belirlenmesi

4. İlkyardım Eğitimi ile ilgili kararın alınması

5. TDF Ders Kitabı almak isteyenler ile ilgili kararın alınması

6. Arama Kurtarma Birliği Eğitim programı için kulüplerden yar tahsis edilmesi kararının görüşülmesi.

7. Dedegöl Dağı maden arama çalışmalarının durdurulmasına yönelik ortak kararın alınması

8. Türsab ile ilgili son gelişmelerin paylaşılması, GHSİM’nün son yazısı ile ilgili alınan kararın duyurulması

9.  Görüş öneriler ve bir sonraki aylık toplantı yerinin belirlenmesi.

KARAR

  1. TDF, DYS ile ilgili kulüplerimizin kayıtları tek tek okundu. Sisteme kayıt edilen sporcu sayısı ile etkinliklere katılım sayısı arasındaki farklılıklar tüm kulüplere soruldu. Bazı kulüplerin sporcuları tam girdiği, bazı kulüplerin kayıt sürecinin devam ettiği Verçenik Dağcılık Kulübünün  DYS ne girdiği sporcu sayısının etkinliklere götürdüğü sporcu sayısından  sayıdan çok az olduğu kararına varıldı. Kulüp temsilcisi toplantıda bulunmadığı için Suat Özkan konu ile ilgilenmesi yönünde karar alındı.Bu doğrultuda faaliyetlere lisanssız sporcu götürülmemesi, tespiti halinde ilgili kurumlara bunun bir tutanakla bildirilmesi oybirliği ile kararlaştırıldı. Bu konuda doğabilecek olumsuzluklardan kulüp başkanlarının doğrudan sorumlu olduğu tekrar anlatıldı. Sonuç olarak üye sporcu kavramının 2018 Ekim ayından itibaren kesinlikle kaldırılması oybirliği ile kabul edildi.
  2. TDF faaliyeti olan, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Tırmanışı için DYS den kayıtların TDF kurallarına göre yapılmasına, İzmir İl Temsilciliğinin araç  konusunda araştırma yaparak, İzmir Kulüpleri Sporcularının toplu olarak gidiş dönüş organizasyonu yapmasına karar verildi.
  3. TDF Yaz Yürüyüş Liderliği Kursu için İl Temsilciliğinin federasyona talepte bulunmasına ve kursun İzmir’de açılmasının sağlanmasına, konu ile ilgili olarak tüm kulüp temsilcilerinin imkanları araştırmasına ve bu bilgilerin İl Temsilciliğinde toplanarak değerlendirilmesine bundan sonra da TDF eğitimlerinin İzmir’de yapılması için çalışma yapılmasına karar verildi.
  4. Gerek Yürüyüş Liderliği Kursu, gerekse diğer yaşam alanlarında katkısı olacağı için İlk Yardım eğitimi düzenlenmesine, bununla ilgili olarak Halk Eğitim Merkezleri, Kızılay ve HİASD ile görüşmeler gerçekleştirilerek  en uygun koşulları sağlayan STK ile bu eğitimin gerçekleştirilmesine karar verildi.
  5. TDF Dağcılık kitabı almak isteyenler, Suat Özkan hesabına kitap bedelini yatırmaları  durumunda toplu kargo uygulaması ile kitapların sipariş edilmesine karar verildi.
  6. Arama Kurtarma Birliğinin eğitimleri ile ilgili olarak çalışmaların çok olumlu yönde devam ettiği bilgisi paylaşıldı.
  7. Dedegöl Dağı maden arama çalışmalarının duraksatılması ile ilgili yönelik yazılar gönderilsin uyarısında bulunuldu
  8. TÜRSAB tarafından iki kulübümüze düzenlene tutanak ile ilgili olarak sürecin takip edileceği  ve gereken girişimlerin yapılacağı bilgisi paylaşıldı.
  9. Bir sonraki toplantının 04 Nisan 2018 Çarşamba günü Bornova Belediye Spor Kulübünde yapılmasına karar verilerek toplantı sona erdi.

Sibel ANDİÇ                             Suat ÖZKAN                      Hülya ŞENOĞLU                       Siyami ÇETİN                     Tertip Komitesi Üye                  Tertip Komitesi Üye          Tertip Komitesi Üye                    Dağcılık İl Temsilcisi

Bize Yazın

E-posta:
Konu:
Mesajınız:
5+2=? Lütfen soruyu cevaplayınız.

Telif Hakkı © 2014. Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği. Tüm Hakları Saklıdır.