2018.04.04 DAĞCILIK İL TEMSİLCİLİĞİ AYLIK OLAĞAN TOPLANTISI

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ 2018 NİSAN  AYI OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği Tertip Komitesi ile İzmir Dağcılık Kulüpleri 04.04.2018 Çarşamba günü saat 19.00 da BORNOVA BELEDİYESPOR  ev sahipliğinde (27 ) kulüp temsilcisi ve ( 17 ) Kulüp sporcusu, (1)  İl Temsilcisi ve (3) tertip komitesi üyesi katılımı ile aşağıda oluşturulan gündem maddelerini görüşmek ve karara bağlamak üzere  toplandı. 

GÜNDEM :

 1. 1.   DYS Kayıtlarını yapmayan  kulüplerin son kez uyarılması kararının alınması
 2. 2.   Dağcılık kulüplerinin gerçekleştireceği şenlik takviminin değerlendirmesi ve bir sonraki yılın planlanması
 3. 3.   TÜRSAB, TUREB, İRO  ile ilgili çalışmalar hakkında bilgilerin paylaşılması
 4. 4.   Yürüyüş Liderliği eğitimi ile ilgili görüşlerin paylaşılması
 5. 5.   Arama Kurtarma Birliği çalışmalarının paylaşılması
 6. 6.   İlkyardım ile ilgili yeni kayıt alınmasının karara bağlanması

KARAR :

 1. 1.   DYS Kayıtlarını ile GHSİM kayıtları karşılaştırmasında 1779 sporcunun kayıtlarının yapıldığı, bazı kulüplerin lisans çıkarma ve kayıt sürecinin devam ettiği belirtildi. Bir sonraki ay içinde bu sürecin tamamlanması uygun görülerek karara bağlandı.
 2. 2.   Dağcılık kulüplerinin gerçekleştireceği şenliklerin tarihlerinin,  2019 yılı programları yapılırken  değerlendirmesine, planlamanın buna göre yapılmasına karar verildi. Tire Güme Şenlikleri. Ödemiş Bademli Şenliği, Çile Atadak Şenliği ile ilgili program bilgileri paylaşılarak şenliklere her kulüplerin temsilci göndermesi ve temsilinin sağlanması kararı verildi. 
 3. 3.   TÜRSAB, TUREB, İRO  ile ilgili olarak daha önce alınan kararlar doğrultusunda kulüp faaliyetleri gerçekleştirilirken, kulüp yetkililerinin; Türkiye Dağcılık Federasyonundan alınan onaylı yıllık faaliyet programını, Valilik onaylı aylık izin yazısının ve katılımcı sporcu lisanslarının mutlaka yanlarında bulundurmaları gerektiği, bunun dışında faaliyete ulaşım için trafik Yasalarına uygun araçlar ile seyahatlerini gerçekleştirmeleri kararı alındı.
 4. 4.   Yaz Yürüyüş Liderliği eğitiminin açılmasına karar verildi.
 5. 5.   Arama Kurtarma Birliği çalışmaları hakkında bilgi paylaşıldı. Teorik eğitimlerin tamamlandıktan sonra saha uygulamalarının Kaynaklar’da yapılmasına karar verildi.
 6. 6.   Yaz Yürüyüş Liderliği eğitimi ve daha sonraki süreçlerde kullanılmak için İlkyardım eğitimi açılmasına karar verildi.
 7. 7.   Kulüp dağcılık faaliyetlerinin dağcılık etiğine  ve kurallarına göre yapılmasına, yasalara uyulmasına, bu kurallar ve yasalara aykırı  faaliyette bulunan kulüplerin tespit edilmesi halinde ilgili kurumlara bildirilmesine, 2018 Ekim ayında başlayacak faaliyetlerde lisanssız katılımcının faaliyete  kabul edilmemesine karar verildi.
 8. 8.   2018 Mayıs ayı aylık olağan toplantısı ATADAK ev sahipliğinde Buca’da yapılmasına karar verildi.

 

 

 

Sibel ANDİÇ                             Suat ÖZKAN                      Hülya ŞENOĞLU                       Siyami ÇETİN                     Tertip Komitesi Üye                  Tertip Komitesi Üye          Tertip Komitesi Üye                    Dağcılık İl Temsilcisi

Bize Yazın

E-posta:
Konu:
Mesajınız:
5+2=? Lütfen soruyu cevaplayınız.

Telif Hakkı © 2014. Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği. Tüm Hakları Saklıdır.