Duyurular

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ORGANİSAZYONU İLE 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI 100 YILI KUTLAMALARI ADINA DÜZENLENEN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Değerli Arkadaşlar;

İzmir Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda Dağcılık İl Temsilciliği ve İzmir Dağcılık kulüplerinin katılımı ile 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı 100.ncü yıl kutlamaları çerçevesinde Seferihisar Ilıca Lebedos Ürkmez parkurunda başarılı bir anma faaliyeti gerçekleştirilmiştir.
Faaliyetin organizasyonu öncesinde, organizasyon anında ve organizasyon sonunda görev alan, bu görevleri başarı ile gerçekleştiren rehberlerimize, TDF-İZSAR Arama Kurtarma Birliği sporcularına, katılım sağlayıp bizleri onurlandıran Büyükşehir Belediye Başkanına ve kulüp temsilcileri ile sporculara teşekkür ediyorum.

Siyami Çetin
Dağcılık İl Temsilcisi

Devamını Oku...

10 KASIM ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANMA YIL DÖNÜMÜ

Değerli Arkadaşlar;

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını Kurtuluş Savaşının zeminini hazırlayan en önemli adımlardan biri olan ve Anadolu'da Milli Mücadeleyi 19 Mayıs 1919 tarihinde başlatan Samsun'a çıkışlarının 100. yılı anısına saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. 19 Mayıs Ataturk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Siyami Çetin 

Dağcılık İl Temsilcisi

Devamını Oku...

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciligi olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını Kurtuluş Savaşının zeminini hazırlayan en önemli adımlardan biri olan ve Anadolu'da Milli Mücadeleyi 19 Mayıs 1919 tarihinde başlatan Samsun'a çıkışlarının 100. yılı anısına saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. 19 Mayıs Ataturk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Devamını Oku...

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU SPOR TIRMANIŞ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI İZMİR DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Değerli Arkadaşlar,
11-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından Spor Tırmanış Türkiye Şampiyonası – Lider – Boulder – Hız (Combine) yarışları İzmir'de gerçekleştirilmiştir. Her kategoriden, Türkiye'de bu yıl içinde yapılan tüm yarışmaların ortalamasıyla ilk 10 sporcunun katıldığı yarışma tek kategori olarak yapılmış ve başarı ile tamamlanmıştır. 
Türkiye'de ve İzmir'de ilk kez gerçekleştirilen Şampiyonanın İzmir'de gerçekleştirilmesini sağlayan Federasyon Başkanı Sayın Prof.Dr.Ersan Başar'a, Ziyaretleri ile bizleri onurlandıran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer'e, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı, TDF Asbaşkanı Sayın Ertuğrul Tugay'a, Federasyon Yönetim Kuruluna, Antrenör, Rota Yapıcı, Hakem, Sporcu ve Kulüp Yöneticilerine, emeği ile katkı koyan görevlilere, bizleri yalnız bırakmayan kulüp temsilcilerine teşekkür ediyorum.
Siyami ÇETİN
Dağcılık İl Temsilcisi

Devamını Oku...

DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ VE HAFTASI GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Değerli Arkadaşlar;

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ kuruluşunun 180.nci yılında TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ işbirliğinde İzmir Dağcılık Kulüplerinin katılımı ile Karabel Yukarı Kızılca yürüyüş etkinliği gerçekleştirildi. Orman Bölge Müdürü, Bölge Müdürlüğü çalışanları ile katılım sağlayan kulüp sporcularına teşekkür ediyorum.
Siyami ÇETİN
Dağcılık İl Temsilcisi

Devamını Oku...

İZMİR DAĞCILIK KULÜBÜ (İZDAK) EĞİTİM DUYURUSU

       Değerli Arkadaşlar

      Türkiye Dağcılık Federasyonu Kulüplerin Dağcılık Eğitimi Düzenleme Yönergesi’ne göre,  İzmir Dağcılık Kulübü (İZDAK) TDF Yaza Temel Eğitimini 06 Mayıs -12 Mayıs 2019,  Yaz Gelişim Eğitimini  10 Haziran-16 Haziran 2019 tarihlerinde  olmak üzere  teorik eğitimlerini Kulüp  merkez adresinde,  pratik eğitimlerini İzmir Kemalpaşa Nif Dağında  gerçekleştirecektir. 

 

Devamını Oku...

İZMİR DAĞCILIK KULÜBÜ (İZDAK) EĞİTİM DUYURUSU

       Değerli Arkadaşlar

      Türkiye Dağcılık Federasyonu Kulüplerin Dağcılık Eğitimi Düzenleme Yönergesi’ne göre,  İzmir Dağcılık Kulübü (İZDAK) TDF Yaza Temel Eğitimini 06 Mayıs -12 Mayıs 2019,  Yaz Gelişim Eğitimini  10 Haziran-16 Haziran 2019 tarihlerinde  olmak üzere  teorik eğitimlerini Kulüp  merkez adresinde,  pratik eğitimlerini İzmir Kemalpaşa Nif Dağında  gerçekleştirecektir. 

 

 

       Türkiye Dağcılık Federasyonu Kulüplerin Dağcılık Eğitimi Düzenleme Yönergesi’ne göre, kulüpler de işbu yönergedeki yükümlülüklere uymak kaydıyla   dağcılık yaz temel, yaz gelişim eğitimi ile kış temel, kış gelişim eğitimini verebilmektedir.

Bu doğrultuda tescilli dağcılık spor kulübü, yaz ve kış temel ve gelişim eğitimlerini  Federasyonun yıllık eğitim programlarını dikkate alarak eğitim planlaması yapabilir. Başka kulüp sporcuları da bu eğitime katılabilir.

 Bu kapsamda İzmir  Dağcılık  Kulübü , Yaz Temel  Eğitimini  06 Mayıs -12 Mayıs 2019,  Yaz Gelişim Eğitimini  10 Haziran-16 Haziran 2019 tarihlerinde  olmak üzere  teorik eğitimlerini Kulüp  merkez adresinde,  pratik eğitimlerini İzmir Kemalpaşa NifDağinda  gerçekleştirecektir.

Eğitimde yaş sınırlaması yoktur. Ancak, yaş gruplarına göre gruplandırma yapılacaktır. 23 yaş üstü eğitim yapılacaktır.  23 yaş ve üzeri tüm sporcular her yıl federasyon tarafından belirlenen eğitime katılım payını eğitimi yapan kulüp tarafından federasyon hesabına eğitim öncesi yatırılacaktır.Temel eğitim programı sonunda yapılan teorik ve pratik uygulamalı sınavda başarılı olan sporcu bir üst eğitme katılmaya hak kazanacaktır.  Eğitimin başlangıcından yirmi (20) gün önce, federasyondan antrenör ve federasyon gözlemcisi görevlendirilmesi talebinde bulunulacaktır  ve eğitime katılacak sporcunun nüfus kütük bilgileri, İletişim bilgileri ve lisans numaralarının yazılı olduğu katılımcı listesi ile eğitimde görev alacak Eğitim Sorumlusu ve Antrenör/Antrenörlere ait bilgileri DYS sistemine girilerek Federasyona gönderilecektir.

Eğitimin açılabilmesi için en az beş sporcu olması şarttır. Her eğitim için bir eğitim sorumlusu ile on (10) sporcu için de bir antrenör görevlendirilir. Eğitim faaliyeti talep eden kulüp veya il temsilcisi, bu yönerge hükümlerine göre eğitimleri düzenlemek zorundadır.Eğitim sonunda yapılacak teorik ve pratik uygulama sınavı Federasyonun görevlendirdiği antrenör veya antrenörler tarafından Federasyon gözlemci/temsilcisinin denetiminde yapılacaktır. Her eğitim sonunda sınav ve değerlendirme için Federasyondan bir gözlemci/temsilci ile her on (10) sporcu için bir antrenör talep edilecektir. Eğitim için federasyondan talep edilecek malzeme desteği imkânları doğrultusunda karşılanabilecektir. Malzemeler faaliyet bittikten sonra üç gün içerisinde federasyona iade edilmesi gerekir, kullanım dışı kalmış malzemenin yerine aynı standartta olmak koşulu ile federasyona iadesi yapılır. Spor kulübü eğitime katılacak kursiyerlerden katılım ücreti alabilir. Katılım ücreti sporcuya ödenen bir günlük harcırahın (Devlet memuru harcırahının) on beş (15) katından fazla olamaz. Federasyon yönetim kurulunca her eğitim için belirlenecek katkı payını eğitimi düzenleyecek kulüp eğitim öncesi sporcu sayısı kadar katkı payını federasyonun hesabına yatırması gerekmektedir. Tüm katılımcıların eğitim süresince sağlık, izinler, emniyet ve eğitimle ilgili güvenlik  tedbirleri eğitimi düzenleyecek  İZMİR DAĞCILIK KULÜBÜ tarafından alınacaktır.

İZDAK YÖNETİM KURULU

 

 
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Telif Hakkı © 2014. Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği. Tüm Hakları Saklıdır.