Duyurular

İZMİR DAĞCILIK KULÜBÜ (İZDAK) EĞİTİM DUYURUSU

       Değerli Arkadaşlar

      Türkiye Dağcılık Federasyonu Kulüplerin Dağcılık Eğitimi Düzenleme Yönergesi’ne göre,  İzmir Dağcılık Kulübü (İZDAK) TDF Yaza Temel Eğitimini 06 Mayıs -12 Mayıs 2019,  Yaz Gelişim Eğitimini  10 Haziran-16 Haziran 2019 tarihlerinde  olmak üzere  teorik eğitimlerini Kulüp  merkez adresinde,  pratik eğitimlerini İzmir Kemalpaşa Nif Dağında  gerçekleştirecektir. 

 

Devamını Oku...

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Değerli Arkadaşlar;
Türkiye Dağcılık Federasyonu antrenörü Mustafa Arıs'ın ağabeyi Mevlüt Arıs vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Dağcılık camiasının Başı sağolsun. 
TDF İzmir İl Temsilciliği

Devamını Oku...

2019 DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ VE HAFTASI

       Değerli Arkadaşlar,

       Dünya Ormancılık Günü ve Haftası nedeniyle 26 Mart 2019 Salı günü İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir  Temsilciliği işbirliğinde Kemalpaşa Yukarı Kızılca'da doğa yürüyüşü etkinliği gerçekleştirilecektir.

     Yukarı Kızılca - Mahmut Dağı doğa yürüyüşü; dağcılık kulüp temsilcileri ile Orman Bölge Müdürlüğü personelinin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

     Kulüplerin en az iki sporcu ile temsil edilmelerini, katılacak sporcu isimlerinin 22 Mart 2019 Cuma günü saat 17.00 ye kadar Nilüfer AÇAN'a  (0544 2415217) bildirmeleri gerekmektedir.

       Kulüp temsilcilerine ve sporculara duyurulur.

                                                                                                   Siyami ÇETİN

                                                                                              Dağcılık İl Temsilcisi

NOT  : Servis ve öğle kumanyası Orman Bölge Müdürlüğü 

,          tarafından karşılanacaktır.

Devamını Oku...

TDF İZMİR TEMSİLCİLİĞİ TİYATRO TOPLULUĞU

HAYDİ DAĞCILAR SAHNEYE

TDF İzmir İl Temsilciliği’nden öncü bir girişim daha! İzmir’de faaliyet gösteren 43 dağcılık kulübü sporcusuna açık davet!

Hayrettin FİLİZ ve Işık Yalkın KARYENİÇ’in önderliğinde kurulan

“TDF İZMİR TEMSİLCİLİĞİ TİYATRO TOPLULUĞU” nda görev almak isteyenler,

Hayrettin FİLİZ (0533 2543502)  veya   Işık Yalkın KARYENİÇ  (0533 2311610) ile irtibata geçebilrler.   

Devamını Oku...

DORUK DAĞCILIK KULÜBÜ EĞİTİM DUYURUSU

DORUKLARDA DAĞCILIK EĞİTİMİ BİLGİLENDİRMESİ
SEVGİLİ DORUKLU DAĞCILIK SPORCULARIMIZ, 
2019 Yılında Yaz Temel Eğitiminden başlamak üzere kulübümüzde DAĞCILIK EĞİTİMİ açacağız. Yazımızı Türkiye Dağcılık Federasyonuna ( TDF ) ye göndereceğiz ve 14 Mart 2019 tarihinde Eğitimleri başlatacağız.
Eğitime Katılım ücreti ( TDF Payı ) 23 yaş ve üstü tüm sporcular için 90 TL.' dir. Bu ücret TDF' nin banka hesabına yatırılacaktır.

Devamını Oku...

İZMİR DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI İHTİSAS KULÜBÜ YAZ TEME EĞİTİM DUYURUSU

       Değerli Arkadaşlar
       İzmir Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü (İDADİK)  9-21 Nisan 2019 tarihleri arasında TDF onaylı yaz temel eğitimi açacaktır. Eğitim tüm kulüplere ve sporculara açıktır. Ekteki formu doldurup, bu eğitimi almak istediğinize dair bir dilekçe, başka bir kulübe üyeyseniz kulübünüzden onay yazısı ve 200 TL ön kayıt ücretini nakit veya kredi kartıyla doğrudan veya hesaba havale şeklinde ödeme yaparak başvuru yapılması gerekmektedir. Eğitim ücretinin son ederi katılımcı sayısına göre belirlenecektir. Başvurmak isteyen sporcular için son başvuru tarihi 8 Mart 2019’dur. Kulüp Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri 15.00-19.30 saatlerinde açıktır.

Devamını Oku...

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU 17-18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA TIRMANIŞI

       Değerli Arkadaşlar,

       Türkiye Dağcılık Federasyonu yıllık Faaliyet Programında yer alan Çanakkale Şehitlerini Anma Tırmanışı 17-18 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Tırmanış faaliyetine katılmak isteyen sporcular kulüpleri aracılığı ile DYS üzerinden kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

İlan edilen faaliyet listesinde adı olmayanlar ile tırmanış için uygun ekipmanlara sahip olmayan kişiler kesinlikle tırmanışa kabul edilmeyecektir.

Son Başvuru: 04.03.2019 – 17:00

Unutmayınız! – Faaliyete katılacak tüm sporcular yanlarında 2019 yılı vizeli lisanslarını getirmeleri gerekmektedir.

ÖNEMLİ:

İzmir'den  faaliyete katılacak olan sporcular için  İl Temsilciliği tarafından araç kiralanacaktır. Araçtan yararlanmak isteyenler faaliyet için DYS den kayıtlarını yaptırdıktan sonra isimlerini Nilüfer AÇAN'a  bildirmeleri gerekmektedir. (GSM 0544 2415217) 

                                                                           Siyami Çetin

                                                                  Dağcılık İl Temsilcisi

Devamını Oku...

İZMİR DAĞCILIK KULÜBÜ (İZDAK) EĞİTİM DUYURUSU

       Değerli Arkadaşlar

      Türkiye Dağcılık Federasyonu Kulüplerin Dağcılık Eğitimi Düzenleme Yönergesi’ne göre,  İzmir Dağcılık Kulübü (İZDAK) TDF Yaza Temel Eğitimini 06 Mayıs -12 Mayıs 2019,  Yaz Gelişim Eğitimini  10 Haziran-16 Haziran 2019 tarihlerinde  olmak üzere  teorik eğitimlerini Kulüp  merkez adresinde,  pratik eğitimlerini İzmir Kemalpaşa Nif Dağında  gerçekleştirecektir. 

 

 

       Türkiye Dağcılık Federasyonu Kulüplerin Dağcılık Eğitimi Düzenleme Yönergesi’ne göre, kulüpler de işbu yönergedeki yükümlülüklere uymak kaydıyla   dağcılık yaz temel, yaz gelişim eğitimi ile kış temel, kış gelişim eğitimini verebilmektedir.

Bu doğrultuda tescilli dağcılık spor kulübü, yaz ve kış temel ve gelişim eğitimlerini  Federasyonun yıllık eğitim programlarını dikkate alarak eğitim planlaması yapabilir. Başka kulüp sporcuları da bu eğitime katılabilir.

 Bu kapsamda İzmir  Dağcılık  Kulübü , Yaz Temel  Eğitimini  06 Mayıs -12 Mayıs 2019,  Yaz Gelişim Eğitimini  10 Haziran-16 Haziran 2019 tarihlerinde  olmak üzere  teorik eğitimlerini Kulüp  merkez adresinde,  pratik eğitimlerini İzmir Kemalpaşa NifDağinda  gerçekleştirecektir.

Eğitimde yaş sınırlaması yoktur. Ancak, yaş gruplarına göre gruplandırma yapılacaktır. 23 yaş üstü eğitim yapılacaktır.  23 yaş ve üzeri tüm sporcular her yıl federasyon tarafından belirlenen eğitime katılım payını eğitimi yapan kulüp tarafından federasyon hesabına eğitim öncesi yatırılacaktır.Temel eğitim programı sonunda yapılan teorik ve pratik uygulamalı sınavda başarılı olan sporcu bir üst eğitme katılmaya hak kazanacaktır.  Eğitimin başlangıcından yirmi (20) gün önce, federasyondan antrenör ve federasyon gözlemcisi görevlendirilmesi talebinde bulunulacaktır  ve eğitime katılacak sporcunun nüfus kütük bilgileri, İletişim bilgileri ve lisans numaralarının yazılı olduğu katılımcı listesi ile eğitimde görev alacak Eğitim Sorumlusu ve Antrenör/Antrenörlere ait bilgileri DYS sistemine girilerek Federasyona gönderilecektir.

Eğitimin açılabilmesi için en az beş sporcu olması şarttır. Her eğitim için bir eğitim sorumlusu ile on (10) sporcu için de bir antrenör görevlendirilir. Eğitim faaliyeti talep eden kulüp veya il temsilcisi, bu yönerge hükümlerine göre eğitimleri düzenlemek zorundadır.Eğitim sonunda yapılacak teorik ve pratik uygulama sınavı Federasyonun görevlendirdiği antrenör veya antrenörler tarafından Federasyon gözlemci/temsilcisinin denetiminde yapılacaktır. Her eğitim sonunda sınav ve değerlendirme için Federasyondan bir gözlemci/temsilci ile her on (10) sporcu için bir antrenör talep edilecektir. Eğitim için federasyondan talep edilecek malzeme desteği imkânları doğrultusunda karşılanabilecektir. Malzemeler faaliyet bittikten sonra üç gün içerisinde federasyona iade edilmesi gerekir, kullanım dışı kalmış malzemenin yerine aynı standartta olmak koşulu ile federasyona iadesi yapılır. Spor kulübü eğitime katılacak kursiyerlerden katılım ücreti alabilir. Katılım ücreti sporcuya ödenen bir günlük harcırahın (Devlet memuru harcırahının) on beş (15) katından fazla olamaz. Federasyon yönetim kurulunca her eğitim için belirlenecek katkı payını eğitimi düzenleyecek kulüp eğitim öncesi sporcu sayısı kadar katkı payını federasyonun hesabına yatırması gerekmektedir. Tüm katılımcıların eğitim süresince sağlık, izinler, emniyet ve eğitimle ilgili güvenlik  tedbirleri eğitimi düzenleyecek  İZMİR DAĞCILIK KULÜBÜ tarafından alınacaktır.

İZDAK YÖNETİM KURULU

 

 
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Telif Hakkı © 2014. Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği. Tüm Hakları Saklıdır.