Duyurular

İZMİR DAĞCILIK KULÜBÜ (İZDAK) EĞİTİM DUYURUSU

       Değerli Arkadaşlar

      Türkiye Dağcılık Federasyonu Kulüplerin Dağcılık Eğitimi Düzenleme Yönergesi’ne göre,  İzmir Dağcılık Kulübü (İZDAK) TDF Yaza Temel Eğitimini 06 Mayıs -12 Mayıs 2019,  Yaz Gelişim Eğitimini  10 Haziran-16 Haziran 2019 tarihlerinde  olmak üzere  teorik eğitimlerini Kulüp  merkez adresinde,  pratik eğitimlerini İzmir Kemalpaşa Nif Dağında  gerçekleştirecektir. 

 

Devamını Oku...

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Değerli Arkadaşlar;
Türkiye Dağcılık Federasyonu antrenörü Mustafa Arıs'ın ağabeyi Mevlüt Arıs vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Dağcılık camiasının Başı sağolsun. 
TDF İzmir İl Temsilciliği

Devamını Oku...

2019 DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ VE HAFTASI

       Değerli Arkadaşlar,

       Dünya Ormancılık Günü ve Haftası nedeniyle 26 Mart 2019 Salı günü İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir  Temsilciliği işbirliğinde Kemalpaşa Yukarı Kızılca'da doğa yürüyüşü etkinliği gerçekleştirilecektir.

     Yukarı Kızılca - Mahmut Dağı doğa yürüyüşü; dağcılık kulüp temsilcileri ile Orman Bölge Müdürlüğü personelinin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

     Kulüplerin en az iki sporcu ile temsil edilmelerini, katılacak sporcu isimlerinin 22 Mart 2019 Cuma günü saat 17.00 ye kadar Nilüfer AÇAN'a  (0544 2415217) bildirmeleri gerekmektedir.

       Kulüp temsilcilerine ve sporculara duyurulur.

                                                                                                   Siyami ÇETİN

                                                                                              Dağcılık İl Temsilcisi

NOT  : Servis ve öğle kumanyası Orman Bölge Müdürlüğü 

,          tarafından karşılanacaktır.

Devamını Oku...

TDF İZMİR TEMSİLCİLİĞİ TİYATRO TOPLULUĞU

HAYDİ DAĞCILAR SAHNEYE

TDF İzmir İl Temsilciliği’nden öncü bir girişim daha! İzmir’de faaliyet gösteren 43 dağcılık kulübü sporcusuna açık davet!

Hayrettin FİLİZ ve Işık Yalkın KARYENİÇ’in önderliğinde kurulan

“TDF İZMİR TEMSİLCİLİĞİ TİYATRO TOPLULUĞU” nda görev almak isteyenler,

Hayrettin FİLİZ (0533 2543502)  veya   Işık Yalkın KARYENİÇ  (0533 2311610) ile irtibata geçebilrler.   

Devamını Oku...

DORUK DAĞCILIK KULÜBÜ EĞİTİM DUYURUSU

DORUKLARDA DAĞCILIK EĞİTİMİ BİLGİLENDİRMESİ
SEVGİLİ DORUKLU DAĞCILIK SPORCULARIMIZ, 
2019 Yılında Yaz Temel Eğitiminden başlamak üzere kulübümüzde DAĞCILIK EĞİTİMİ açacağız. Yazımızı Türkiye Dağcılık Federasyonuna ( TDF ) ye göndereceğiz ve 14 Mart 2019 tarihinde Eğitimleri başlatacağız.
Eğitime Katılım ücreti ( TDF Payı ) 23 yaş ve üstü tüm sporcular için 90 TL.' dir. Bu ücret TDF' nin banka hesabına yatırılacaktır.

Devamını Oku...

İZMİR DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI İHTİSAS KULÜBÜ YAZ TEME EĞİTİM DUYURUSU

       Değerli Arkadaşlar
       İzmir Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü (İDADİK)  9-21 Nisan 2019 tarihleri arasında TDF onaylı yaz temel eğitimi açacaktır. Eğitim tüm kulüplere ve sporculara açıktır. Ekteki formu doldurup, bu eğitimi almak istediğinize dair bir dilekçe, başka bir kulübe üyeyseniz kulübünüzden onay yazısı ve 200 TL ön kayıt ücretini nakit veya kredi kartıyla doğrudan veya hesaba havale şeklinde ödeme yaparak başvuru yapılması gerekmektedir. Eğitim ücretinin son ederi katılımcı sayısına göre belirlenecektir. Başvurmak isteyen sporcular için son başvuru tarihi 8 Mart 2019’dur. Kulüp Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri 15.00-19.30 saatlerinde açıktır.

Devamını Oku...

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU 17-18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA TIRMANIŞI

       Değerli Arkadaşlar,

       Türkiye Dağcılık Federasyonu yıllık Faaliyet Programında yer alan Çanakkale Şehitlerini Anma Tırmanışı 17-18 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Tırmanış faaliyetine katılmak isteyen sporcular kulüpleri aracılığı ile DYS üzerinden kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

İlan edilen faaliyet listesinde adı olmayanlar ile tırmanış için uygun ekipmanlara sahip olmayan kişiler kesinlikle tırmanışa kabul edilmeyecektir.

Son Başvuru: 04.03.2019 – 17:00

Unutmayınız! – Faaliyete katılacak tüm sporcular yanlarında 2019 yılı vizeli lisanslarını getirmeleri gerekmektedir.

ÖNEMLİ:

İzmir'den  faaliyete katılacak olan sporcular için  İl Temsilciliği tarafından araç kiralanacaktır. Araçtan yararlanmak isteyenler faaliyet için DYS den kayıtlarını yaptırdıktan sonra isimlerini Nilüfer AÇAN'a  bildirmeleri gerekmektedir. (GSM 0544 2415217) 

                                                                           Siyami Çetin

                                                                  Dağcılık İl Temsilcisi

Devamını Oku...

DORUK DAĞCILIK KULÜBÜ EĞİTİM DUYURUSU

DORUKLARDA DAĞCILIK EĞİTİMİ BİLGİLENDİRMESİ
SEVGİLİ DORUKLU DAĞCILIK SPORCULARIMIZ, 
2019 Yılında Yaz Temel Eğitiminden başlamak üzere kulübümüzde DAĞCILIK EĞİTİMİ açacağız. Yazımızı Türkiye Dağcılık Federasyonuna ( TDF ) ye göndereceğiz ve 14 Mart 2019 tarihinde Eğitimleri başlatacağız.
Eğitime Katılım ücreti ( TDF Payı ) 23 yaş ve üstü tüm sporcular için 90 TL.' dir. Bu ücret TDF' nin banka hesabına yatırılacaktır.

 

Eğitime katılmak : 
1. 40 yaş ve altındaki lisansli kişiler ( Kulüp Sporcusu ) eğitime katılabilecek. Lisans çıkarmak isteyenler için kulüp lisansı çıkarılacaktır. Bu durumda kişi Kulübümüze üye olmak zorundadır. 
2. Kulübe üye olmayıp İzmir de bulunan kulüplerden eğitimimize katılmak isteyenler her eğitim için kulübümüze 200 TL. eğitim katkı payı ödeyeceklerdir. 
3. Herhangibir kulübe üye olmayıp ferdi lisansı olanlar her eğitim için 250 TL. katkı payı ödeyeceklerdir. 
4. Eğitim ; Her Salı ve Perşembe günü ; 20:00 -22:00 saatleri arasında kulüp binasında; TEORİK yeterli eğitim seviyesine varınca eğitim alanlarında, kamplı ( Çadır kampı ) veya günübirlik PRATİK eğitime gidilecektir. Eğitimlere katılmak zorunludur.
5. Kulübümüzde Yaz Temel eğitimini alan sporcu TDF tarafından görevlendirilecek İmtihan yapıcı tarafından; Teorik ve Pratik değerlendirmeye alınacaktır. Başarılı olanlar bir üst eğitime devam edecektir. 
6. İleri kaya, Yaz Arama ve Kurtarma Eğitimi TDF tarafından verilecektir. Bu eğitimlerde uygulanacak ücret TDF tarafından belirlenir. 
( a ) Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünün 2019 Yılı Faaliyet Programı. 
( b ) Türkiye Dağcılık Federasyonunun ( TDF ) ; Kulüplerin Dağcılık Faaliyeti Düzenleme Yönergesi.
( c ) Türkiye Dağcılık Federasyonunun ( TDF ) Eğitim Talimatı. 
1. İlgi ( a ) gereği Kulübümüz İlgi ( b ) ye dayanak olarak 2019 Yılı içerisinde Yaz Temel Eğitimden başlayarak Dağcılık Eğitimlerini Kulüp Bünyesinde açmayı planlamaktadır. 
2. Eğitimlerimiz ; İlgi ( b ) 2' nci Bölüm’e göre yapılacaktır. 
Eğitimlerde ; 
a) Yaz temel eğitimi, 
b) Yaz gelişim eğitimi, 
c) Kış temel eğitimi, 
ç) Kış gelişim eğitimi verilecek, Yaz İleri Kaya, Yaz Arama ve Kurtarma, Kış Ileri Kar Buz Eğitimi ve Kış Arama ve Kurtarma TDF’nin açtığı eğimlere sporcularımız gönderilecektir. 
3. Kulübümüz : İlgi ( c ) 2' nci bölüm Madde 5 Sıra 9 ve Sıra 9 (d) bendindeki yeterlilik seviyesine sahiptir 
2019 YILI TDF EĞİTİM TARİHLERİ;
İLERİ KAYA EĞİTİMİ 
(A) NİĞDE 08-14 TEMMUZ 2019 
İLERİ KAYA EĞİTİMİ 
(B) NİĞDE 15-21 TEMMUZ 2019

Saygı ve Sevgilerimizle,

Mustafa ARIS 
Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Antrenörü

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Telif Hakkı © 2014. Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği. Tüm Hakları Saklıdır.