Duyurular

İZMİR DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI İHTİSAS KULÜBÜ SPORCUSU KEREM AYHAN MANASLU EKSPEDİSYONU

 

İDADİK Manaslu (8163m) Ekspedisyonu

İDADİK kulübü sporcusu Kerem Ayhan 06 Eylül ile 08 Ekim 2018 tarihleri arasında Nepal Himalayalar'da bulunan 8163m yüksekliğindeki Manaslu Dağı'na oksijensiz, şerpasız ve sadece ana kamp destekli çıkış hedeflemiştir. Dağ yürüyüşü sonunda 14 Eylül 2018'de ana kampa ulaşmıştır. Aklimatizasyon çıkışlarının sonunda 6730m'deki Kamp-3'e kadar çıkıp gece geçirmiştir. 20 Eylül'de ana kampa (4900m) dönen Kerem Ayhan, ana kampta ortaya çıkan öksürük sebebiyle 22 Eylül'de Samagon'a (3520m) inmiştir. Burada hijyen konusundaki eksiklikler sebebiyle bağırsak enfeksiyonuna yakalanan sporcumuz zirve atağına Samagon'dan (3520m) 25 Eylül'de başlayabilmiştir. 28 Eylül'de Kamp-4’e (7450m) ulaşmış burada gece geçirmiş; ancak 29 Eylül'de bozmakta olan hava ve çeşitli sebeplerden zirveyi deneyememiştir. 30 Eylül'de 4900m deki ana kampa dönmüştür. Havanın en az 09 Ekim’e kadar rüzgarlı ve yağışlı olduğunun tespiti sonunda yine dağ yürüyüşü yaparak 05 Ekim 2018'de Soti Khola'ya ulaşmış oradan 06 Ekim'de Kathmandu'ya otobüsle gelmiştir. 08 Ekim 2018'de İzmir'e dönmüştür. Sporcumuz Kerem Ayhan'ı üstün başarısından, mücadelesinden dolayı kutluyoruz.

Devamını Oku...

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FİDAN DİKME TÖRENİ

                            Değerli Arkadaşlar
          İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, Bornova Pınarbaşı Mahallesi Fatmacık Kayası Mevkiinde bulunan eski taş ocağında fidan dikimi gerçekleştirilecektir. 17 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 11.00 de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu nun da katılacağı 4170 fıstık çamı fidan dikme törenine tüm doğasevenler davetlidir.

       Karşıyaka İskele ve İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 10.00 da servis çıkarılacaktır.

 

                                                                             Siyami ÇETİN

                                                                        Dağcılık İl Temsilcisi

Devamını Oku...

TDF İLERİ KAYA EĞİTİMİ 01-07 ARALIK 2018 TARİHİNDE NİĞDE'DE AÇILACAKTIR.

         Değerli Arkadaşlar

       Türkiye Dağcılık Federasyonu 01-07 Aralık 2018 tarihlerinde Niğde'de İleri Seviye Kaya Eğitimi gerçekleştirilecektir. Eğitime TDF Yaz Temel ve Yaz Gelişim eğitimlerini tamamlayan sporcular katılabileceklerdir. Eğitim koşulları TDF eğitimleri ile aynı şartlarda olacaktır.

       Yaz Temel ve Yaz Gelişim Eğitimini tamamlayan kulüp sporcularına duyurulmasını önemle rica ederim.

       Eğitime katılmak isteyen sporcuların 0532 7770792 Hafize YİĞİT ile iletişim kurmaları gerekmektedir.

                                                                                            Siyami ÇETİN

                                                                                        Dağcılık İl Temsilcisi

Devamını Oku...

TDF İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ İLE BORNOVA BELEDİYESİ'NİN DÜZENLEDİĞİ ATATÜRK'Ü ANMA VE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ

Değerli Arkadaşlar 
Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl temsilciliği ve Bornova Belediyesi’ nin Düzenlediği Ata’ya Saygı Yürüyüşü 11 Kasım 2018 Pazar günü gerçekleştirildi. Atayı anma töreni Bornova meydanında yapıldı. Törene Bornova Belediye Başkanı Sn. Olgun Atila, Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Sn. Siyami Çetin ve çok sayıda dağcılık kulübü ve sporcuları katıldı. Tören saat 09.05 te yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından törene katılan tüm kulüplere plaketleri verildi. Törenin ardından sporcular Homeros Vadisine doğru anma yürüyüşü yaptılar. Atayı Anma Töreni ve Yürüyüşe katılan tüm kulüp ve sporculara teşekkür ederiz.
TDF İzmir İl Temsilciliği

Devamını Oku...

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MACERA PARK VE TIRMANIŞ DUVARI

       Değerli Sporseverler

       İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir'in ilk  Spor Tırmanış Duvarı Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Sayın Prof.Dr. Ersan Başar'ın katılımları ile hizmete açılmıştır.

       Bornova Osmangazi Mahallesinde, Macera Park içerisinde bulunan Spor Tırmanış duvarı, Hız Duvarı ve  Kısa Kaya Tırmanış Duvarı Uluslararası yarışma standartlarında ve İzmir'in ilk duvarı olma özelliğine sahip.

       Bu eserin İzmir'e kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

                                                                                                           Siyami ÇETİN

                                                                                                       Dağcılık İl Temsilcisi

       

       

       

Devamını Oku...

TDF YÖNETİM KURULU DEĞİŞİKLİĞİ

       

Değerli Arkadaşlar

       Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Dr. Öğr. Üyesi Yıldırım Güngör’ün ayrılmasının ardından yerine birinci sıra yedek üye Sayın Mustafa Erbil gelmiştir. Sayın Mustafa Erbil’e başarılar diler, yapmış olduğu katkı ve hizmetlerden ötürü Sayın Dr. Öğr. Üyesi Yıldırım Güngör’e teşekkür ederiz.

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği

Devamını Oku...

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ TALİMATI

 Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği Talimatı

İl Temsilciliği Talimatı

YÖNETİM KURULU: DAĞCILIK FEDERASYONU

KARAR TARİHİ : 21.01.2007

KARAR NO : 02

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU

İL TEMSİLCİSİ TALİMATI

BİRİNCİ BÖLÜM

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç

Madde 1 – (1) Bu Talimatın amacı, illerde Dağcılık Spor Tırmanış ve Dağ Kayağı faaliyetleri ile ilgilenmek üzere Federasyonun sorumluluğu altında, illerde yapılacak faaliyetlerde, federasyon ve ildeki tescilli dağcılık spor kulüpleri ve diğer kişi ve kamu kuruluşları ile uyumlu çalışmalar yapacak, federasyonun taşra bağlantısını sağlayabilme amacı ile fahri olarak görev yapacak Dağcılık il temsilcilerinin görevlerini ve atanma şekillerini düzenlemektir.

Kapsam

Madde 2-(1) Bu Talimat, Dağcılık il temsilcilerinin atanma görev, yetki ve sorumluluklarını kapsar.

Dayanak

Madde 3- (1) Bu Talimat, 3289 sayılı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun Ek 9 uncu maddesi gereğince Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü özerk spor federasyonları çerçeve statüsü ile Türkiye Dağcılık Federasyonu ana statüsüne dayanılarak hazırlanmıştır.

Tanımlar

Madde4- (1) Bu Talimatta geçen;

a) Genel Müdürlük : Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünü,

b) Federasyon : Türkiye Dağcılık Federasyonunu,

c) Federasyon Başkanı: Türkiye Dağcılık Federasyonu başkanını,

d) Yönetim Kurulu : Türkiye Dağcılık Federasyonu yönetim kurulunu,

e) Ana Statü : Türkiye Dağcılık Federasyonu Ana Statüsünü,

f) İl Müdürlüğü : Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü,

g) İl Temsilcisi : Türkiye Dağcılık Federasyonu il temsilcisini,

h) Hukuk Kurulu : Türkiye Dağcılık Federasyonu hukuk kurulunu,

ifade eder.

İKİNCİ BÖLÜM

Genel Hükümler

Dağcılık İl Temsilcisi

Madde 5- (1) İllerde, Federasyonun sorumluluğunda yapılacak Dağcılık, Spor Tırmanış ve Dağ Kayağı faaliyetlerinin yürütülmesinde, tescilli spor kulüpleri ve diğer kuruluşlarla uyumlu çalışabilecek federasyonun taşra bağlantısını sağlamak üzere fahri olarak görev yapacak kişidir. 2

İl Temsilcilerinin Nitelikleri ve Atanmaları

Madde 6- (1) İl temsilcilerinde, Dağcılık, spor tırmanış ve Dağ Kayağı branşlarında Sporcu, antrenör, hakem, eğitmen, dağ mihmandarı, veya yöneticilik yapmış spor çevresinde tanınmış ve iyi eğitim almış olma gibi nitelikler aranır.

(2) İl temsilcisi olmak isteyen ve bu maddede belirtilen niteliklere sahip olanlar federasyona dilekçe ile müracaat ederler. Müracaatlar federasyonca değerlendirilir ve uygun görülenler federasyon yönetim kurulu adına federasyon başkanı tarafından il temsilcisi olarak atanır. Atanması yapılan il temsilcilerinin adı soyadı ve diğer bilgileri federasyonun internet sitesinde yayınlanır ve o ildeki ilgili kuruluşlara ve spor kulüplerine bildirilir.

(3) İl temsilcileri görevlerinde başarılı olmaları kaydıyla görev süresi; federasyon yönetim kurulunun görev süresi kadardır.

(4) İl temsilcilerine yardımcı olmak üzere, il temsilcisinin teklifi, federasyon başkanının onayı ile il temsilci yardımcısı atanabilir.

Dağcılık İl Temsilcilerinin Görevleri

Madde 7- (1) Dağcılık il temsilcilerinin görevleri;

a) Federasyonun görevine uyumlu olarak mahalli dağcılık, spor tırmanış ve dağ kayağı faaliyetlerinin programlanmasını yaparlar, yürütülmesini sağlarlar ve denetlerler.

b) Federasyonun ildeki faaliyetlerinin yürütülmesinde il müdürlükleri, tescilli spor kulüpleri ve diğer kuruluşlarla koordineli çalışmalar yapmak.

c) Tescilli Spor kulüpleri ile koordineli çalışmalar yaparak il faaliyet programlarını hazırlayarak federasyonun onayına sunmak,

d) Federasyonun talimatlarını ve duyurularını ilindeki tescilli dağcılık kulüplerine ve diğer ilgili kuruluşlara iletmek,

e) Dağcılık, Spor Tırmanış ve Dağ Kayağı ve diğer faaliyetlerin yürütülmesi ile ilgili eğitim hizmetlerini federasyonla işbirliği yaparak programlamak ve yürütmek,

f) İlindeki Dağcılık faaliyetlerinin, spor kulüplerinin sporcuların kayıtlarını tutmak,

g) İlindeki il faaliyetlerinde görevlendirilmesi halinde federasyon gözlemcisi olarak görev yapmak,

h) İl Hakem Kurulunun oluşumunda Merkez Hakem Kuruluna yardımcı olmak, il hakem sayısı ondan az olan illerde il hakem kurulunun başkanlığını yürütmek,

i) Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanının görev vermesi halinde illerindeki sporcuların tescil ve vize işlemlerini yönetim kurulu kararları doğrultusunda yürütür,

j) Sporda şiddetin önlenmesi ile ilgili spor kulüpleri ve diğer kişi ve kuruluşlarla koordineli çalışmalar yapmak,

k) İl temsilcileri bu talimat hükümlerini bölgesindeki tescilli spor kulüplerine tebliğ etmek zorundadırlar,

l) Yıllık faaliyet programına göre illerde yapılacak faaliyetlerin raporunu faaliyet bitiminde federasyona göndermek,

m) Dağcılık branşında ihtisas spor kulüplerinin ve diğer kulüplerin kurulmasını sağlayıcı çalışmalar yapmak,

n) Tüm faaliyetlerde görev alan fahri görevlilerin kayıtlarını tutmak ve federasyona bildirmek,

o) Federasyon Başkanı ve Hukuk Kurulu tarafından istenen bilgi ve belgeleri vermek.

Dağcılık İl Temsilcilerinin Yetki ve Sorumlulukları

Madde 8- (1) İl temsilcileri, Federasyonun ildeki dağcılık, spor tırmanma ve dağ kayağı faaliyetlerinin resmi ve teknik merciidirler. (2) İl temsilcileri, Federasyon Ana Statüsü, yönetmelikler, talimatlar, genelgeler ve diğer tüm mevzuatların uygulanmasında ve dağcılık ve bağlı diğer branşların yürütülmesinde, federasyona karşı sorumludurlar. İl faaliyetlerinde ise il müdürlerine karşı sorumludurlar.

(3) İlde sporla ilgili yapılacak toplantılara katılarak dağcılık branşı ile ilgili bilgiler sunmak, 3

(4) İlinde dağcılık, spor tırmanış ve dağ kayağı branşlarının iyi duruma getirilmesi için çalışmalar yaparak bir rapor halinde federasyonu bilgilendirir.

(5) İl temsilcileri altı ayda bir ilinde yapılan tüm faaliyetler hakkında federasyona rapor verir.

Görevden Ayrılma

Madde 9 – (1) İl temsilcileri, branşları ile ilgili kanun, tüzük, yönetmelik, talimat, genelge ve diğer ilgili mevzuata aykırı davranışlarının tespit edilmesi halinde federasyon yönetim kurulu kararı ile görevine son verilir.

(2) İl temsilcileri kendi istekleri ile Federasyona yazılı müracaatta bulunarak görevlerinden ayrılabilirler.

(3) Süresi dolmadan kendi isteği ile görevden ayrılan ve yönetim kurulunca re’sen görevine son verilen temsilciler bir daha il temsilcisi olamazlar,

(4) Bu maddede belirtilen nedenlerden dolayı boşalan il temsilciliklerine otuz gün içinde bu talimatın 6.maddesindeki şartları taşıyan kişilerden; federasyon başkanı tarafından il temsilcisi ataması yapılır,

Talimatta Yer Almayan Konular

Madde 10 - (1) Bu Talimatta hüküm bulunmayan hallerde yönetim kurulu kararları geçerlidir.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

Son Hükümler

Yürürlülükten Kaldırma

Madde 11 - (1) Bu Talimatın yayımlanması ile birlikte, Genel Müdürlüğün veya Federasyonun daha önce bu konuda yayımladığı yönetmelik, talimat ve ekleri (sadece, Türkiye Dağcılık Federasyonu için) yürürlükten kalkar.

Yürürlük

Madde 12 – (1) Bu Talimat, Genel Müdürlük ve Federasyon Internet sitesinde yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

Madde 13 – (1) Bu Talimatın hükümlerini, Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı yürütür.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Telif Hakkı © 2014. Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği. Tüm Hakları Saklıdır.