Duyurular

2018 YILI İKİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR

Değerli Arkadaşlar 

2018 YILI İKİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR

 2018 Yılı Amatör Telsizcilik Sınavının ikincisi 28 Ekim 2018 Pazar günü Saat 14.00’da yapılacaktır.

 Amatör Telsizcilik Sınav başvuru ve sınav giriş ücreti ödemeleri 12 Ekim 2018 günü mesai bitiminde sona erecektir. 

 Başvurusu kabul edilen adayların sınav giriş belgeleri sınav tarihinde salon girişlerinde verilecektir.

 Sınav öncesinde; 

TRAC Türkiye Radyo Amatörleri Derneği tarafından  

 Hafta içi 26 Eylül - 3 Ekim 2018 Saat:19:30 - 22:30

Hafta sonu :30 Eylül - 7 Ekim 2018 saat: 12:00 - 17:00

saatleri arasında Eğitim açacaktır. Kurs ücreti 26 liradır. Eğitim Yeri Bayraklı  TRAC tesisleridir.

Eğitime katılmak isteyenler aşağıdaki numaraları yazılı olan arkadaşları arayarak isimlerini yazdırabilirler. 

 Sibel Andiç Karadağ: 0(535)884 74 23 

Hülya Şenoğlu: 0(536)879 79 18

 Sınava girmek isteyen arkadaşlarımız sınav başvurularını aşağıdaki linkten yapabilirler. 

 https://www.turkiye.gov.tr/kegm-amator-telsiz-sinav-basvuru

 

Devamını Oku...

TDF İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ KULÜPLER 5 EYLÜL 2018 TARİHLİ TOPLANTI TUTANAĞI

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ 2018 EYLÜL  AYI OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği Tertip Komitesi ile İzmir Dağcılık Kulüpleri 05.09.2018 Çarşamba günü saat 19.00 da Dokuz Eylül Dağcılık Kulübü (DEDAK) ev sahipliğinde   ( 22 ) kulüp temsilcisi ve ( 4  ) Kulüp sporcusu, ( 1 )  İl Temsilcisi ve ( 2 ) tertip komitesi üyesi katılımı ile aşağıda oluşturulan gündem maddelerini görüşmek ve karara bağlamak üzere  toplandı.

GÜNDEM : 

1. Dağcılık Kulüpleri ikinci dönem yürüyüş etkinlikleri ile ilgili esasların görüşülüp karara bağlanması

2. GHSİM ve TDF tarafından İl Temsilciliğine gönderilen yeni uygulamaların görüşülmesi

3. 10 Kasım "ATA'YA SAYGI FAALİYETİ" ile ilgili görev ve çalışmaların değerlendirilmesi

4. Kulüplerin il temsilciliğine katılım bedelleri ile ilgili konuların görüşülmesi

5. TDF Eğitimleri ve yeni açılacak eğitimlere katılım ile ilgili konuların görüşülmesi

6. Zirve Dağcılık Başkanı Orhan KOZAN önerisi ile; sosyal medya üzerinden dağcılık etiğine ve spor ahlakına aykırı yazışmalarda bulunanların durumunun görüşülüp karara bağlanması

7. . Kulüp lisanslı sporcularının, başka bir kulübün faaliyetine katılması durumunda uyulması gereken kuralların belirlenerek karara bağlanması.

8. . Bireysel lisanslı sporcuların tescilli kulüplerin faaliyetlerine katılım durumunun karara bağlanması

9. 9 Eylül 2018 Pazar günü İzmir’de gerçekleştirilecek olan  9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu  yürüyüşüne katılım sağlanması

10. 22-23 Eylül  2018 de Koray Büyükburç anısına Isparta Barla Dağı Tırmanışı faaliyetinin yapılması,

11. 12 Ekim 2018 günü Dağcılık camiasına emek veren dağcılara vefa ve teşekkür yemeği verilmesi,Tüm kulüplerin antrenörlük sözleşmelerinin aynı tarihte birleştirilmesi,

12. Görüş öneriler ve bir sonraki aylık toplantı yerinin belirlenmesi.

 

 

KARAR :
1. Dağcılık Kulüpleri 2018 Ekim-Aralık  dönemi doğa yürüyüş programlarının yasal olarak 31Ekim tarihinde başlayacağı ve 31 Mayıs 2019 tarihinde sona ereceği kulüp katılımcılarına tebliğ edildi. 

2. GHSİM aracılığı ile Dağcılık Federasyonuna gönderilerek onaya sunulacak olan parkur  listesine  sadece sportif doğa yürüyüşleri, sportif eğitim faaliyetleri ve yüksek dağ faaliyetlerinin  tarihi ve faaliyetin adı yazılarak  Dağcılık İl Temsilciliğine en geç 13 Eylül Çarşamba günü saat 17.00 ye kadar verilecektir. Doğrudan GHSİM ne gönderilen programlar onaylanmayacaktır. Aylık izin belgelerinin faaliyetin gerçekleştirileceği aydan 15 gün önce GHSİM ne fax veya elden verilmesi gerektiği, Yürüyüş Lideri, Etkinlik sorumlusu ve araç ile ilgili bilgilerin yasal formata uygun şekilde yapılması gerektiği karara bağlandı.

3. “ATA’YA SAYGI FAALİYETİ” 11 Kasım 2018 günü gerçekleştirilmesine, Faaliyetin yapılacağı yer ve program, Buca Dağcılık ile Bornova Belediyesi Dağcılık Kulüpleri tarafından yapılacak ortak çalışma sonunda belirlenmesine karar verildi.

4. Dağcılık İl Temsilciliğinin temsil ve Kırtasiye, Arama Kurtarma Eğitimi, domain, hosting ve diğer giderlerini karşılamak amacı ile oluşturulan bütçeye katkı bedellerinin ödenmesi kararlaştırıldı.

5.  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık ve Spor Tırmanış eğitimlerinin tamamının İzmir’de açılması için TDF’ye müracaatın yapılmasına, Bütün kulüplerin eğitim faaliyetlerine sporcu göndermeleri ve bunun titizlikle uygulanması kararlaştırıldı.

6. Zirve Dağcılık Başkanı Orhan KOZAN önerisi ile; sosyal medya üzerinden dağcılık etiğine ve spor ahlakına aykırı davranışlarda bulunanların tespit edilerek deşifre edilmesini ve kulüplere zarar vermemelerinin sağlanması için tüm kulüp yetkilileri ve sporcuların çalışması kararlaştırıldı.

7. Kulüp lisanslı sporcularının, başka bir kulübün faaliyetine katılması durumunda kulübünden izin yazısı almasını, gittiği kulüp yetkilisi tarafından izninin onaylanması tüm kulüplerce kabul edildi.

8. Bireysel lisanslı sporcuların tescilli kulüplerin faaliyetlerine kabul edilmemesi kararlaştırıldı.

9. 9 Eylül 2018 Pazar günü İzmir’de gerçekleştirilecek olan  9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu  yürüyüşüne tüm kulüplerin katılımının sağlanması kararlaştırıldı. 09.00 da Basmane Meydanından Cumhuriyet Meydanına gerçekleştirilecektir.

10. 22-23 Eylül  2018 de Koray Büyükburç anısına Isparta Barla Dağı Tırmanışı faaliyeti konulmasına karar verildi.

       Ertuğrul Tugay İzmir’de iki tırmanış duvarının faaliyete geçeceğini, kulüplerin sportif tırmanışı desteklemeleri gerektiği konusu bildirildi.

11.  Dağcılık camiasına emek veren dağcılara vefa ve teşekkür yemeği düzenlenmesine karar verildi. Yemek için yer araştırılması ve bildirilmesi kararlaştırıldı.  Kulüpler vefa borcumuz olan tüm dağcıların isimleri ve iletişim bilgilerini edinmeleri veya il temsilciliğine bildirmeleri böylece kimsenin unutulmamasının sağlanması kararlaştırıldı.

      Tüm kulüplerin antrenörlük sözleşmeleri 1 Temmuz da başlatacak 30 Haziranda bitecek.

      Kulüplerin antrenörleri ile görüşüp kulüp içi eğitimlerini almaları konusu değerlendirildi.

      Tire Dağcılık Spor Kulübü başkanı Alaatin Ağca Tire Güme Şenliklerinin  4-5 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirileceğini duyurdu ve tüm kulüpleri davet etti.

12. Aylık toplantıların aralık ayına kadar her ayın ilk Çarşamba günü saat 19.00 da  İzmir Sanat Oditoryum salonunda  gerçekleştirileceği tüm kulüplere duyuruldu

 

 

Sibel ANDİÇ                                         Suat ÖZKAN                                               Siyami ÇETİN                    

Tertip Komitesi Üye                              Tertip Komitesi Üye                                     Dağcılık İl Temsilcisi

 

 

 

Devamını Oku...

DAĞCILIK CAMİASINA EMEK VEREN DUAYEN DAĞCILARA 2.NCİ VEFA YEMEĞİ

Değerli Arkadaşlar;
İl temsilciliği organizasyonunda, dağcılık camiasina emek veren duayen dağcılarımıza 2.nci kez vefa ve teşekkür yemeği düzenlemeyi planlıyoruz. Kulüplerden, vefa borcumuz olan tüm dağcıların isimlerini ve iletişim bilgilerini il temsilciliğine bildirmelerini, 12 ekim de gerceklestirmeyi düşündüğümüz yemek icin tanıdık, merkezi yerde mekan bilgisi var ise en kısa sürede il temsilciliği ile iletişime geçilmesini rica ediyoruz.

Tdf İzmir il temsilciliği

Devamını Oku...

İDADİK PEAK LENİN VE POBEDA FAALİYETLERİ BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

                                                                            İzmir Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü (İDADİK)  Peak Lenin ve Pobeda Faaliyetleri Başarıyla gerçekleştirilmiştir.

       Yüksek dağ faaliyetleri kapsamında 2018 yılı içinde birçok hazırlık tırmanışları olarak,  Rusya Gidan 4182 m. , İran Azad-Kuh ve Paşure dağlarının ilk Türkiye çıkışları gerçekleşmiştir. Ayrıca Rusya Elbruz’da bir kez İran Demavend’de ise 4 kez zirve çıkışı hazırlık çıkışları kapsamında gerçekleştirilmiştir.

       7000 m++ faaliyetleri kapsamında  Kerem Ayhan ve Oral Çağlar Temmuz ayında ilk 7000 m’lik çıkış Peak Lenin Dağı’na gerçekleştirilmiştir. Ana Kampa varış 13-Temmuz-2018 akşamı 19:00 olup, Zirve 20-Temmuz-2018 saat 13:55’te gerçekleştirilmiştir. Ekip 23 Temmuz-2018’de Osh şehrine dönmüştür.

Devamını Oku...

26-29 EYLÜL 2018 İNEBOLU KASTAMONU ARASI İSTİKLAL YOLU YÜRÜYÜŞÜ

         Değerli Arkadaşlar

        26-29 Eylül 2018 Tarihlerinde Kastamonu İl Kültür  ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda 

       İNEBOLU – KASTAMONU ARASI ATATÜRK VE İSTİKLAL YOLU YÜRÜYÜŞ'ü gerçekleştirilecektir. Programın Kulüp sporcularına duyurulmasını ve gereğini rica ederim.

                                                                                                                     Siyami ÇETİN

                                                                                                               Dağcılık İl Temsilcisi

Devamını Oku...

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ TALİMATI

 Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği Talimatı

İl Temsilciliği Talimatı

YÖNETİM KURULU: DAĞCILIK FEDERASYONU

KARAR TARİHİ : 21.01.2007

KARAR NO : 02

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU

İL TEMSİLCİSİ TALİMATI

BİRİNCİ BÖLÜM

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç

Madde 1 – (1) Bu Talimatın amacı, illerde Dağcılık Spor Tırmanış ve Dağ Kayağı faaliyetleri ile ilgilenmek üzere Federasyonun sorumluluğu altında, illerde yapılacak faaliyetlerde, federasyon ve ildeki tescilli dağcılık spor kulüpleri ve diğer kişi ve kamu kuruluşları ile uyumlu çalışmalar yapacak, federasyonun taşra bağlantısını sağlayabilme amacı ile fahri olarak görev yapacak Dağcılık il temsilcilerinin görevlerini ve atanma şekillerini düzenlemektir.

Kapsam

Madde 2-(1) Bu Talimat, Dağcılık il temsilcilerinin atanma görev, yetki ve sorumluluklarını kapsar.

Dayanak

Madde 3- (1) Bu Talimat, 3289 sayılı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun Ek 9 uncu maddesi gereğince Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü özerk spor federasyonları çerçeve statüsü ile Türkiye Dağcılık Federasyonu ana statüsüne dayanılarak hazırlanmıştır.

Tanımlar

Madde4- (1) Bu Talimatta geçen;

a) Genel Müdürlük : Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünü,

b) Federasyon : Türkiye Dağcılık Federasyonunu,

c) Federasyon Başkanı: Türkiye Dağcılık Federasyonu başkanını,

d) Yönetim Kurulu : Türkiye Dağcılık Federasyonu yönetim kurulunu,

e) Ana Statü : Türkiye Dağcılık Federasyonu Ana Statüsünü,

f) İl Müdürlüğü : Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü,

g) İl Temsilcisi : Türkiye Dağcılık Federasyonu il temsilcisini,

h) Hukuk Kurulu : Türkiye Dağcılık Federasyonu hukuk kurulunu,

ifade eder.

İKİNCİ BÖLÜM

Genel Hükümler

Dağcılık İl Temsilcisi

Madde 5- (1) İllerde, Federasyonun sorumluluğunda yapılacak Dağcılık, Spor Tırmanış ve Dağ Kayağı faaliyetlerinin yürütülmesinde, tescilli spor kulüpleri ve diğer kuruluşlarla uyumlu çalışabilecek federasyonun taşra bağlantısını sağlamak üzere fahri olarak görev yapacak kişidir. 2

İl Temsilcilerinin Nitelikleri ve Atanmaları

Madde 6- (1) İl temsilcilerinde, Dağcılık, spor tırmanış ve Dağ Kayağı branşlarında Sporcu, antrenör, hakem, eğitmen, dağ mihmandarı, veya yöneticilik yapmış spor çevresinde tanınmış ve iyi eğitim almış olma gibi nitelikler aranır.

(2) İl temsilcisi olmak isteyen ve bu maddede belirtilen niteliklere sahip olanlar federasyona dilekçe ile müracaat ederler. Müracaatlar federasyonca değerlendirilir ve uygun görülenler federasyon yönetim kurulu adına federasyon başkanı tarafından il temsilcisi olarak atanır. Atanması yapılan il temsilcilerinin adı soyadı ve diğer bilgileri federasyonun internet sitesinde yayınlanır ve o ildeki ilgili kuruluşlara ve spor kulüplerine bildirilir.

(3) İl temsilcileri görevlerinde başarılı olmaları kaydıyla görev süresi; federasyon yönetim kurulunun görev süresi kadardır.

(4) İl temsilcilerine yardımcı olmak üzere, il temsilcisinin teklifi, federasyon başkanının onayı ile il temsilci yardımcısı atanabilir.

Dağcılık İl Temsilcilerinin Görevleri

Madde 7- (1) Dağcılık il temsilcilerinin görevleri;

a) Federasyonun görevine uyumlu olarak mahalli dağcılık, spor tırmanış ve dağ kayağı faaliyetlerinin programlanmasını yaparlar, yürütülmesini sağlarlar ve denetlerler.

b) Federasyonun ildeki faaliyetlerinin yürütülmesinde il müdürlükleri, tescilli spor kulüpleri ve diğer kuruluşlarla koordineli çalışmalar yapmak.

c) Tescilli Spor kulüpleri ile koordineli çalışmalar yaparak il faaliyet programlarını hazırlayarak federasyonun onayına sunmak,

d) Federasyonun talimatlarını ve duyurularını ilindeki tescilli dağcılık kulüplerine ve diğer ilgili kuruluşlara iletmek,

e) Dağcılık, Spor Tırmanış ve Dağ Kayağı ve diğer faaliyetlerin yürütülmesi ile ilgili eğitim hizmetlerini federasyonla işbirliği yaparak programlamak ve yürütmek,

f) İlindeki Dağcılık faaliyetlerinin, spor kulüplerinin sporcuların kayıtlarını tutmak,

g) İlindeki il faaliyetlerinde görevlendirilmesi halinde federasyon gözlemcisi olarak görev yapmak,

h) İl Hakem Kurulunun oluşumunda Merkez Hakem Kuruluna yardımcı olmak, il hakem sayısı ondan az olan illerde il hakem kurulunun başkanlığını yürütmek,

i) Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanının görev vermesi halinde illerindeki sporcuların tescil ve vize işlemlerini yönetim kurulu kararları doğrultusunda yürütür,

j) Sporda şiddetin önlenmesi ile ilgili spor kulüpleri ve diğer kişi ve kuruluşlarla koordineli çalışmalar yapmak,

k) İl temsilcileri bu talimat hükümlerini bölgesindeki tescilli spor kulüplerine tebliğ etmek zorundadırlar,

l) Yıllık faaliyet programına göre illerde yapılacak faaliyetlerin raporunu faaliyet bitiminde federasyona göndermek,

m) Dağcılık branşında ihtisas spor kulüplerinin ve diğer kulüplerin kurulmasını sağlayıcı çalışmalar yapmak,

n) Tüm faaliyetlerde görev alan fahri görevlilerin kayıtlarını tutmak ve federasyona bildirmek,

o) Federasyon Başkanı ve Hukuk Kurulu tarafından istenen bilgi ve belgeleri vermek.

Dağcılık İl Temsilcilerinin Yetki ve Sorumlulukları

Madde 8- (1) İl temsilcileri, Federasyonun ildeki dağcılık, spor tırmanma ve dağ kayağı faaliyetlerinin resmi ve teknik merciidirler. (2) İl temsilcileri, Federasyon Ana Statüsü, yönetmelikler, talimatlar, genelgeler ve diğer tüm mevzuatların uygulanmasında ve dağcılık ve bağlı diğer branşların yürütülmesinde, federasyona karşı sorumludurlar. İl faaliyetlerinde ise il müdürlerine karşı sorumludurlar.

(3) İlde sporla ilgili yapılacak toplantılara katılarak dağcılık branşı ile ilgili bilgiler sunmak, 3

(4) İlinde dağcılık, spor tırmanış ve dağ kayağı branşlarının iyi duruma getirilmesi için çalışmalar yaparak bir rapor halinde federasyonu bilgilendirir.

(5) İl temsilcileri altı ayda bir ilinde yapılan tüm faaliyetler hakkında federasyona rapor verir.

Görevden Ayrılma

Madde 9 – (1) İl temsilcileri, branşları ile ilgili kanun, tüzük, yönetmelik, talimat, genelge ve diğer ilgili mevzuata aykırı davranışlarının tespit edilmesi halinde federasyon yönetim kurulu kararı ile görevine son verilir.

(2) İl temsilcileri kendi istekleri ile Federasyona yazılı müracaatta bulunarak görevlerinden ayrılabilirler.

(3) Süresi dolmadan kendi isteği ile görevden ayrılan ve yönetim kurulunca re’sen görevine son verilen temsilciler bir daha il temsilcisi olamazlar,

(4) Bu maddede belirtilen nedenlerden dolayı boşalan il temsilciliklerine otuz gün içinde bu talimatın 6.maddesindeki şartları taşıyan kişilerden; federasyon başkanı tarafından il temsilcisi ataması yapılır,

Talimatta Yer Almayan Konular

Madde 10 - (1) Bu Talimatta hüküm bulunmayan hallerde yönetim kurulu kararları geçerlidir.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

Son Hükümler

Yürürlülükten Kaldırma

Madde 11 - (1) Bu Talimatın yayımlanması ile birlikte, Genel Müdürlüğün veya Federasyonun daha önce bu konuda yayımladığı yönetmelik, talimat ve ekleri (sadece, Türkiye Dağcılık Federasyonu için) yürürlükten kalkar.

Yürürlük

Madde 12 – (1) Bu Talimat, Genel Müdürlük ve Federasyon Internet sitesinde yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

Madde 13 – (1) Bu Talimatın hükümlerini, Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı yürütür.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Telif Hakkı © 2014. Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği. Tüm Hakları Saklıdır.